Прес-центр11 лютого 2021, 09:02

На Луганщині працюватимуть цифрові майстерні для молоді

Цифрові лабораторії будуть створені у Лисичанську, Рубіжному, Сєвєродонецьку, а також у Волновасі та Маріуполі.

Про це повідомили представники організації «Terre des hommes – Україна» під час онлайн-презентації нового проєкту «Цифрове прототипування для професійної освіти».

Цей проєкт має на меті збільшити рівень працевлаштування студентів професійно-технічних навчальних закладів шляхом посилення навичок студентів у використанні програмного забезпечення для 3D моделювання та виробництва, а також надати знання студентам з фінансової грамотності.

«Ініціатива впроваджується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».  Спочатку ми почали навчати викладачів професійно-технічних закладів у відібраних громадах основ цифрового виробництва, щоб потім створити лабораторії та надати доступ до них молодим людям, які цікавляться інноваційним підприємництвом», – розповів виконавчий директор організації «Terre des hommes – Україна» Олександр Морозов.

Наразі у проєкті задіяні дев’ять навчальних професійно-технічних навчальних закладів Луганської та Донецької областей.

Методистка Золотівського професійного ліцею Світлана Мозгова поділилася досвідом впровадження цифрового виробництва. У навчальному закладі є вишивальна машина, 3D-принтер, на якому друкують сувенірну продукцію для виставок, вишивають брендовані торби, фартухи.

У ліцеї студенти проходять курс з основ підприємницької діяльності та комп’ютерного моделювання. Тут вже мають перші вироби, створені на 3D-принтері.