Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
«Україна приєдналась до всіх міжнародних нормативно-правових актів, конвенцій у сфері протидії торгівлі людьми та, відповідно, взяла на себе зобов’язання щодо їх імплементації та ефективної протидії цьому ганебному явищу, а також стосовно захисту прав постраждалих осіб», - зазначила керівниця РСОЦ «Жінки Донбасу» Л.Ковєшнікова, коментуючи підсумки реалізації проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні».
Слід відзначити, що зазначений проект започаткований ще у грудні 2014 року за ініціативи Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міністерства соціальної політики та за фінансової підтримки уряду Канади. Його метою є посилення спроможності органів державної влади у сфері протидії торгівлі людьми. У Луганській області проект впроваджується РПСОЦ «Жінки Донбасу» у партнерстві з державними структурами.
З березня по травень поточного року регіональний правозахисний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення в Луганській області провів масштабну інформаційну компанію серед вимушено переміщених осіб та молоді у містах Сєверодонецьку, Рубіжному, Старобільську, Лисичанську та Сватовому.
Учасники проекту ознайомились із новими викликами у сфері протидії торгівлі людьми, пов’язаними із процесами децентралізації влади, військовим конфліктом у нашому регіоні та актуальними тенденціями у кримінальних злочинах, пов’язаних з насильством над особистістю, а також дізнались про можливості отримання допомоги від державних установ та органів у разі потрапляння у таку ситуацію.
Фахівці вважають, що головним результатом їх проектної діяльності стало розширення можливостей реального впровадження національного механізму взаємодії щодо протидії торгівлі людьми, а також зростання професійної компетентності усіх, хто займається розв’язанням цієї проблеми за трьома компонентами: певні дії (вербування, перевезення людей, переховування їх, прямий продаж), засоби примусу, застосовані до цих людей (шантаж, погроза силою, фізичне насильство), та їх експлуатація.