Прес-центр22 вересня 2016, 12:09

На засіданні Уряду Геннадій Зубко презентував результати децентралізації та структуру управляння реформою

Децентралізація – ключова реформа, яка збереже та об’єднає країну. Два роки тому за підтримки європейських партнерів ми розпочали реформу, а вже сьогодні маємо її реальні результати.  Про це заявив Віце-прем’єр-міністр  - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, презентуючи сьогодні, 22 вересня, на засіданні Уряду  результати реформи децентралізації.

«У 2014 році реформа розпочалася через прийняття Концепції реформування місцевого самоврядування. В 2015 році -  створено законодавче поле, розпочато фінансову децентралізацію,  стартував процес добровільного об’єднання громад. Вже на кінець року ми отримали перші 159 ОТГ, збільшення місцевих бюджетів на 29,6 млрд грн, нові фінансові можливості, додаткові ресурси від Фонду регіонального розвитку (3 млрд грн), сформовано податкову базу. В цьому році ми очікуємо 245 громад. Сьогодні близько 200 ОТГ подали документи до ЦВК щодо проведення виборів. Близько 4000 громад ініціювали процес об’єднання. Ми також отримали новий результат по фінансовій децентралізації: зростання місцевих бюджетів на 30,6 млрд грн (на серпень), збільшення власних доходів місцевих бюджетів ОТГ більше, ніж утричі – з 418млн до 1,3 млрд гривень. Допомога від держави в 1 млрд грн на субвенцію на прямий розвиток інфраструктури ОТГ, 3 млрд грн ДФРР, 800 млн грн на шкільні автобуси та опорні школи  – потужна підтримка реформи.  Адже це не просто концентрація ресурсів, це конкретні  реалізовані в громадах проекти: у сфері ЖКГ, інфраструктури, освіти, охорони здоров’я, культури, спорту», - зазначив Геннадій Зубко. Серед головних подальших завдань Віце-прем’єр-міністр назвав підтримку процесу добровільного об’єднання громад й громад, які вже об’єднались,  подальшу  секторальну децентралізацію, створення освітніх і госпітальних округів, відкриття  ЦНАПів.

«Координація реформи відбуватиметься через Центральний офіс реформ при Мінрегіоні, спільно із ЄС, міжнародними донорами, центральними та місцевими органами влад. Ми будуємо комунікацію, яка передбачає також роботу регіональних офісів реформ та Проектного офісу секторальної децентралізації. Нам потрібно пов’язати  реформу децентралізації з реформуванням галузей. Маємо  єдину амбітну команду, яка буде реалізувати цей проект», - наголосив Геннадій Зубко.