Прес-центр20 вересня 2016, 09:09

Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб ‑ Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН

Президент Петро Порошенко наголошує, що безпрецедентна міграційна криза та наплив біженців стали важливим екзаменом для всього людства - понад 250 мільйонів людей з різних причин покинули свої домівки.

 

«Ця глобальна криза вимагає від нас спільної відповідальності та скоординованих зусиль. Тому сьогодні я б хотів висловити свою солідарність з тими, хто, проти своєї волі, був змушений покинути рідні домівки», ‑ сказав Президент під час виступу на засіданні високого рівня Генасамблеї ООН на тему біженців та мігрантів.

 

Глава держави наголосив, що зовнішня агресія та спонсорований державою тероризм є ворогами людства в багатьох куточках нашого світу. «Російська збройна агресія змусила близько 1,8 мільйонів українців шукати нового дому в межах країни. Через це Україна опинилася серед першого десятка країн з найбільшою кількістю переміщеного населення», ‑ сказав Петро Порошенко.

 

За словами Глави держави, усі зусилля світового співтовариства будуть марні, якщо не усунути першопричини проблеми, а саме зовнішню агресію та порушення міжнародного права.

 

«Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією цивільних об’єктів в сирійському Алеппо чи на українському Донбасі. Йдеться не лише про дотримання гуманітарних принципів», - сказав Петро Порошенко та наголосив на необхідності покладення відповідальності на державу, яка порушує міжнародне право та фундаментальні свободи, в результаті чого цивільне населення змушене покидати свої домівки.

 

«Необхідно якнайскоріше розробити такий міжнародний механізм відповідальності, а також міжнародні зобов’язуючі рамки для захисту прав внутрішньо переміщених осіб», ‑ зазначив Президент.

 

Глава держави наголосив, що українська влада послідовно демонструє відданість необхідності забезпечення належного захисту переміщених осіб, розроблено та запроваджено відповідні рамки з тим, щоб гарантувати їм соціальний захист, забезпечити доступ до системи охорони здоров’я, освіти, працевлаштування.

 

«Наша самовіддана робота дозволила, зокрема, попередити виникнення ще однієї суттєвої хвилі біженців в Європу», ‑ сказав Петро Порошенко.

 

Президент подякував всім урядам та гуманітарним партнерам за підтримку України в цей тяжкий час, але при цьому зазначив, що «ми не можемо постійно перебувати в режимі реагування». «Нам потрібне остаточне та стале вирішення проблеми, а саме припинення російської агресії проти України», ‑ сказав він.

 

Президент наголосив на важливості політичної декларації, яка ухвалена сьогодні пропонує інклюзивні рамки для розвитку подальшого співробітництва та координації зусиль світового співтовариства. Він зазначив, що цей документ приділяє належну увагу ключовим аспектам людської міграції, включаючи необхідність боротьби з ксенофобією, дискримінацією, торгівлею людьми.

 

Президент також нагадав, що Україна стала однією з перших європейських країн, яка ще в далекому 1998 році криміналізувала відповідальність за торгівлю людьми.  

 

Петро Порошенко закликав забезпечити належне фінансування програм ООН з тим, щоб ліквідувати розрив у виділенні коштів та реальними гуманітарними потребами та привітав той факт, що Декларація закладає підвалини для реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб. «Їхній захист та підтримка – це наш моральний та політичний обов’язок», ‑ сказав Президент України.

 

Глава Української держави заявив про необхідність відновлення посади Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб.   

 

http://www.president.gov.ua/news/nam-potriben-mizhnarodnij-mehanizm-vidp...