Прес-центр5 квітня 2023, 11:04

Олексій Смирнов: за три місяці Луганщина вже отримала 2,7 тис. т гуманітарних вантажів, за минулий рік – майже 8,0 тис. т

«За три місяці поточного року держава, наші партнери та друзі вже передали мешканцям Луганщини майже  2,7 тис. тонн гуманітарних вантажів, а за минулий рік – близько 8,0 тис. тонн продуктів харчування, засобів гігієни, предметів побуту тощо. Медичні заклади області та їх пацієнти отримали спеціальне обладнання та ліки на суму понад 50 млн грн. Без цієї допомоги наші земляки, які на постійній основі користуються послугами гуманітарних хабів, просто б не вижили», - розповів виконуючий обов’язки начальника Луганської обласної військової адміністрації Олексій Смирнов.

Він подякував гуманітарним штабам м. Києва та Дніпропетровської обласної військової адміністрації за спільну роботу в рамках виконання постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення населення продовольчими товарами в умовах воєнного стану», а також найпотужнішим донатам Луганщини - Всесвітній продовольчій програмі ООН в Україні, благодійним фондам «Деполь Україна», «АІСМ Україна» та «Восток-SOS».

Окремо Олексій Смирнов відзначив діяльність БО «Янголи Спасіння» та ГО «Проліска», які з перших днів війни крім доставки гуманітарних вантажів займались евакуацією людей.

Він наголосив, що розподілення гумдопомоги знаходиться на жорсткому контролі облдержадміністрації. Наразі, сформовано певний запас харчових наборів, засобів гігієни тощо, як на складах гуманітарних хабів по усій Україні, так і на основному складі, де накопичується, так би мовити, стратегічний резерв. Для оперативного забезпечення усім необхідним деокупованих населених пунктів створений склад на межі Луганської області.

Так, за даними облдержадміністрації, протягом 2022 року Луганською обласною та місцевими військовими адміністраціями було отримано та передано луганським ВПО та жителям деокупованих територій: 7,66 тис. тонн благодійної допомоги, у тому числі: 7,25 тис тонн продуктів харчування,  142,5 тонни - засобів гігієни, 111,07 тонн - медичних засобів та 153,3 тонн інших товарів (предмети побуту, інструменти, генератори тощо).

За три місяці 2023 року вже надійшло: майже 2,7 тис. тонн гумвантажів, у тому  числі: 2,6 тис. тонн продуктів харчування,  21,93 тонн - засобів гігієни та 57,83 тонн – інших товарів першої необхідності.