Прес-центр7 серпня 2019, 08:08

Переведення на бюджет вступників, які мають право на пільги, триватиме до 9 серпня

Цього року 12,9 % місць державного замовлення, що були розподілені за адресним розміщенням, не підтвердились вступниками. У першу чергу, ці місця використають для переведення на бюджет вступників, які мають пільги, передбачені законами.

Цього року вступити до вишу за співбесідою могли три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів - вісім. У підсумку цією можливістю скористалися 2 тис. 213 осіб, з яких 57 вступили за співбесідою, 2 тис. 156, склавши вступні іспити.

Нині право на переведення мають:

- діти загиблих захисників України;
- особи з інвалідністю І-ІІ групи, діти з інвалідністю до 18 років;
- деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- діти учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності;
- шахтарі, діти шахтарів;
- внутрішньо переміщені особи (за умови вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка);
- діти з багатодітних сімей (за умови вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка).

Переведеними можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків по широкому конкурсу. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

Переведення відбуватиметься до 9 серпня включно.

У деяких закладах можуть залишитися невикористані бюджетні місця, тоді як в інших бюджетних місць для пільговиків може не вистачити. На цьому етапі Конкурсна комісія з розміщення державного замовлення Міністерства освіти і науки України зможе перерозподілити ці місця іншому закладу за запитом. Важливо, що перерозподіл здійснюватиметься на користь тих вступників, які підтвердили своє право на пільги і відповідно на навчання за кошти держбюджету.

За інформацією Міністерства освіти і науки України