Прес-центр23 вересня 2016, 12:09

Перші 650 млн грн з 6 млрд буде інвестовано у Донбас, а також Дніпропетровську, Запорізьку і Харківську області

Сьогодні відкрито шлях для старту спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», спрямованого на подолання наслідків конфлікту в Східній Україні. Заплановано до реалізації 69 проектів, які будуть забезпечені державою. Держава  бере зобов’язання по поверненню позики. Загальна вартість 200 млн євро.  Так Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував прийняття відповідної постанови КМУ.

Він наголосив, що згаданим документом скориговано кількість проектів і порядок їх фінансування з огляду на інфляцію, а також перерахунок вартості робіт і матеріалів.

«Проект охопить підконтрольні Україні райони Донбасу, а також Харківську, Дніпропетровську і Запорізьку області, які зазнають найбільшого тиску на інфраструктуру через приплив внутрішньо переміщених осіб. Проектні кошти будуть використані на ремонт і підвищення енергоефективності інфраструктури, задіяної для розселення внутрішньо переміщених осіб, відновлення систем електро-, тепло- і водопостачання, відбудову шляхів і залізниць, зокрема мостів», - зазначив Геннадій Зубко.

«Сьогодні ми зробили важливий крок до відродження українського Донбасу. Також ми зможемо зміцнити інфраструктуру наших прифронтових регіонів, які взяли на себе найбільше навантаження із забезпечення життєвих потреб українських військових і внутрішньо переміщених громадян», - зазначив Геннадій Зубко.

 

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249340671&cat_id...