Прес-центр6 квітня 2023, 17:04

Понад 2700 евакуйованих жителів Луганщини вже працевлаштовані

Значна частина виробництв та промислових підприємств, що залишилися на окупованій території, припинила свою діяльність, створивши тим самим проблему безробіття.

«Багато хто з жителів області евакуювався, але втратив роботу. В Луганській облдержадміністрації постійно проводяться заходи щодо влаштування на роботу ВПО області на наявні вакансії тих установ та організацій, які виїхали на підконтрольну територію та залишилися активними натепер, – зазначив директор Департаменту економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності Максим Сутковий. – Зокрема, до складу працівників структурних підрозділів територіальних громад, комунальних підприємств, закладів, установ, організацій. За результатами проведеної роботи працевлаштовані 2738 наших ВПО».

Крім того, райдержадміністрації, військово-цивільні та військові адміністрації плідно співпрацюють з Луганською обласною службою зайнятості, службами зайнятості інших регіонів України, представники яких беруть участь в роботі гуманітарних штабів.

Там переміщених осіб знайомлять із наявними вакансіями, послугами служби, перспективами працевлаштування, можливістю професійного навчання, інформують про зручність дистанційної форми взаємодії (Telegram, Viber, Facebook) та канали зв’язку для пошуку роботи: Єдиний портал вакансій, телеграм-канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості», онлайн-платформи та додатки.

У створених штабами групах в месенджерах для ВПО з Луганської області оприлюднюється інформація щодо участі у навчальних вебінарах з питань працевлаштування, можливості відкриття власної справи через участь в грантових програмах різного спрямування, пропонується прийняти участь у ZOOM–конференціях щодо професійного навчання тощо.

Також надаються консультації щодо діючих програм (конкурсів, грантів) в сфері розвитку підприємництва. Так, керівником ГО «Кремінська бізнес-асоціація» ведеться робота з питань консультування суб’єктів підприємництва в напрямку започаткування та/або відновлення бізнесу в нових умовах та місцях проживання ВПО.