Прес-центр22 травня 2018, 17:05

Реорганізація Донбаського державного технічного університету має підвищити якість підготовки фахівців, – брифінг

Під час брифінгу для ЗМІ заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик та ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, доктор технічних наук, професор Ольга Поркуян розповіли про шляхи реорганізації Донбаського державного технічного університету.

Ольга Лішик нагадала, що 10 травня 2018 року прийнято відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України.

Згідно з ним, реорганізація Донбаського державного технічного університету, переміщеного з тимчасово непідконтрольного українській владі Алчевська, відбуватиметься, за пропозицією Міністерства освіти і науки України, шляхом приєднання до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Слід зауважити, що на цей час у вишу, що підлягає реорганізації, практично відсутня матеріально-технічна база, існують проблеми з науково-педагогічним складом. Наразі він базується у Лисичанському державному гірничо-індустріальному коледжі, відносно якого також прийнято рішення приєднання до складу СНУ ім. В. Даля.

Як зауважила Ольга Лішик, саме це вплинуло на вищезазначене рішення.

«Реорганізація університету передбачає максимальне збереженням кафедр, професорсько-наукового складу. Права працівників та студентів будуть збережені», – прокоментувала заступник голови облдержадміністрації.   

Всі питання, що підіймалися співробітниками вишу, також будуть враховані. Крім того, наразі готується наказ Міністерства освіти і науки України, де запропоновано включити цей виш до складу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля як філію.

«Ми намагаємось впорядкувати навчальний процес. Головне – підвищити якість підготовки фахівців, які необхідні для розвитку нашої області», – відзначила Ольга Лішик.

У свою чергу, Ольга Поркуян наголосила, що за усіма студентами цього вишу будуть збережені бюджетні місця.

Це рішення Уряду прийняте з метою вирішення проблемних питань діяльності переміщених закладів вищої освіти, переведених з тимчасово окупованої території.

Актом передбачено, що студенти, які навчаються у Донбаському державному технічному університеті, продовжать здобувати вищу освіту в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля. Цей виш є правонаступником майна, прав та обов’язків Донбаського державного технічного університету.