Прес-центр6 грудня 2016, 16:12

Роман Насіров: Додатково до бюджету спрямовано 6 млрд доларів США

30 листопада 2016 року Уряд на своєму засіданні прийняв постанову „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” № 890.

Тепер громадянам, які проживають у новостворених об’єднаних територіальних громадах та виховують неповнолітніх дітей, зокрема одиноким матерям, багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю не має необхідності їхати до районного управління соціального захисту населення для подання документів на призначення державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи IIгрупи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії  медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.

Прийом документів здійснюватиметься безпосередньо у громаді структурним підрозділом виконавчого комітету, який надаватиме консультацію, здійснюватиме прийом документів для призначення державних  допомог та забезпечуватиме їх подальше передання до структурного підрозділу соціального захисту населення районного рівня.

Орган соціального захисту населення протягом 10 днів розгляне рішення щодо призначення та виплати зазначених видів допомог та повідомить жителів громади, які звернулися за державними допомогами.

Про виконання поставлених перед ДФС завдань та виконання плану надходжень повідомив Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров.

 «Наразі перед Державною фіскальною службою постали два головних і найважчих завдання – виконання доходної частини бюджету, отримання додаткових надходжень до нього та одночасно необхідність створення сприятливих умов для ведення бізнесу, збільшення інвестиційної привабливості країни. Можна з впевненістю констатувати –  завдання, які ставились перед ДФС протягом року, виконані успішно», - зазначив очільник служби.

Він підкреслив, що за результатами 11 місяців 2016 року фіскальною службою до зведеного бюджету України (збір) спрямовано майже 677 млрд гривень, тоді як у минулому році – 522 млрд гривень. Тобто різниця у порівнянні з минулим роком становить близько 155 млрд гривень, або 6 млрд доларів.

«Виконання та перевиконання доходної частини бюджету закладає підґрунтя для поступової стабілізації та зростання економіки країни. Перевиконання плану надходжень – це також можливість для поступового збільшення мінімальних заробітної плати та пенсії», - підкреслив Роман Насіров.

При цьому за 11 місяців цього року до Державного бюджету (збір) надійшло 545,4 млрд гривень, тоді як у минулому році – 431,9 млрд гривень, тобто на 113,5 млрд гривень більше. Також збільшені надходження до місцевих бюджетів – цього року забезпечено 131,3 млрд гривень, при тому що у минулому році – 89,4 млрд гривень. Тобто за січень-листопад збільшено надходження платежів до місцевих бюджетів на 46,9% (+41,9 млрд грн) у порівнянні з відповідним періодом 2015 року.

За його словами, такі надходження дали змогу, в першу чергу, профінансувати підвищення соціальних стандартів та частково профінансувати програму зі зменшення державного боргу перед українськими підприємствами, який було накопичено за попередні роки.

 

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249558632&cat_id...