Прес-центр22 лютого 2021, 10:02

СБУ викрила схему з розкрадання бюджетних грошей через штучне завищення тарифів на опалення лікарень та шкіл Луганщини

Служба безпеки України викрила масштабну оборудку на теплопостачанні лікарень, шкіл та інших соціальних установ Кремінського району Луганщини. За попередніми даними учасники схеми вивели у тінь понад 4 мільйони гривень.

За попередніми даними досудового розслідування, протиправну діяльність організував керівник місцевої комерційної структури. Використовуючи свої зв’язки серед колишніх посадовців райдержадміністрації, він забезпечив підконтрольному підприємству замовлення на теплопостачання об’єктам соціальної сфери району.

Для одержання «прибутку» учасники оборудки закладали у стандартні тарифи вартість екопалива – брикетів. Але насправді вони використовували для опалення бюджетних установ класичні матеріали.

Отриману «різницю» ділки переводили у готівку через афілійовані фірми та «конвертаційні» центри у Києві.

Під час обшуків за місцями проживання та в офісних приміщеннях учасників оборудки правоохоронці виявили фінансову документацію, печатки шести «транзитних» фірм, комп’ютерну техніку та чорнові записи із доказами протиправної діяльності, а також майже 3,5 мільйона гривень.

Служба безпеки України ініціювала питання щодо накладення судом арешту на вилучені кошти.

Після проведення експертизи виявлених документів буде встановлена точна сума збитків, завданих місцевому бюджету через незаконну схему, та буде вирішено питання щодо повідомлення правопорушникам про підозру.

У межах кримінального провадження за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Довідково:

Щодо учасників схеми, то вже завершено попереднє досудове розслідування за фактом викритого СБУ привласнення грошей місцевої громади на ремонті шкіл та лікарень у листопаді минулого року (https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-vykryla-masshtabnu-skhemu-pryvlasnennia-bi...). За даним фактом зловмисникам повідомлено вісім підозр у вчиненні злочинів, планується направити матеріали до суду.

За інформацією 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях