Прес-центр8 квітня 2023, 14:04

Старобільська районна військова адміністрація допомогла правоохоронцям у боротьбі з черговою шахрайською схемою в мережі

Нещодавно Старобільська районна військова адміністрація зіткнулася з черговою схемою роботи шахраїв. Відповідна інформація була зібрана, опрацьована та надіслана до правоохоронних органів.

Отже, під однією з публікацій був розміщений коментар з пропозицією отримання допомоги та посиланням на сайт «Support the people of Ukraine».

Так званий «офіційний сайт» https://uappl.org в дійсності не має контактів чи форм для зворотнього зв’язку, реквізитів, юридичної назви чи ще будь-якої інформації, яка б свідчила про достовірність роботи програми допомоги.

Також фейсбук-сторінка «проєкту» фактично порожня https://www.facebook.com/uappl.org , а Тік-ток ресурс ?lang=uk">https: ?lang=uk постійно наповнюється відео людей, які залишили свої відеозвернення з надією на отримання допомоги.

Згідно з даними аналізаторів сайтів, вищезгаданий ресурс має трафік більше як 1000 переглядів на день. Більшість користувачів сайтів потрапляють на нього по зовнішнім посиланням з мережі Фейсбук. Це все потенційні жертви шахраїв.

Сама шахрайська схема виглядає наступним чином: в коментарях під постами на Фейсбуці нібито користувачі, а насправді боти з фейковими акаунтами, розміщують заклик «подати заявку на матеріальну підтримку разом із ініціативою UAPPL» чи подібні.

В цих коментарях розміщується посилання на сайт, який вимагає від користувачів персональні дані нібито для отримання фінансової допомоги.

Далі шахраї просять людину надати додаткову особисту інформацію (зокрема, номер криптогаманця), зняти про себе відео та навіть запросити друзів, які також постраждали від війни. Потім вони публікують записи у своєму TikTok-каналі нібито проєкту та додають QR-код. Всі охочі можуть просканувати його та пожертвувати певну суму у криптовалюті.

Жодних звітів про отримані кошти, та їх використання не знайдено.

Бережіть себе та будьте обачними.