Прес-центр29 грудня 2020, 10:12

Уряд урегулював питання виплати допомоги постраждалим від пожеж на Луганщині

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт розпорядження, що дасть змогу спростити процедуру отримання допомоги постраждалим від пожеж жителям Луганщини.

Відповідний проєкт розпорядження КМУ «Про внесення змін до пункту 1 розпорядження Кабміну від 13 жовтня 2020 року № 1269» схвалено на засіданні Уряду в понеділок.

Зокрема, його викладено в такій редакції:

«особам, які були власниками повністю зруйнованих житлових будинків, що підтверджується документами про наявність у постраждалих права власності на відповідні будинки на момент надзвичайної ситуації, або їх спадкоємцям, які проживали у відповідних будинках на момент надзвичайної ситуації, що підтверджується довідкою нотаріуса про заведення спадкової справи і встановлення кола спадкоємців, які прийняли спадщину, та документами про місце проживання спадкоємців, - 300 тис. гривень у розрахунку за один повністю зруйнований житловий будинок. Якщо постраждала особа була власником більше ніж одного повністю зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації житлового будинку, допомога виплачується лише за один такий будинок;».

«Ми опрацювали причини затримки з виплатами допомоги жителям Луганщини, які постраждали внаслідок пожеж. Причини виявилися юридичними. Оскільки будинки були знищені, відповідно з’явилися істотні складнощі з приводу оформлення їх правовласності і доведення такого права під час оформлення допомоги. Ми запропонували удосконалити формулювання відповідного розпорядження Кабміну, щоб люди могли до кінця року вже отримати належну їм допомогу», - сказав Міністр юстиції Денис Малюська.