Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
За ініціативи активних місцевих об’єднань учасників АТО/ООС відбувся захід, на якій були запрошені заступники голови облдержадміністрації Геннадій Іваненко, Юрій Клименко та Ольга Лішик, а також керівники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.
Під час засідання розглядалась низка питань. Зокрема, відновлення діяльності Центру допомоги учасникам антитерористичної операції, відкриття обласного лікувально-діагностичного соціально-психологічного реабілітаційного центру та мережі територіальних кабінетів лікування, психологічної реабілітації та підтримки для ветеранів війни, учасників АТО/ООС.
Також торкалися питання виділення окремих ділянок для організації поховань ветеранів війни, загиблих учасників АТО/ООС.
Особливу увагу було приділено питанням вшанування пам’яті загиблих, встановлення надгробних пам’ятників, пам’ятних плит, меморіалів. Зокрема, йшлося про пам’ятник учасників АТО/ООС у м. Сєвєродонецьк та благоустрій військових поховань у м. Старобільськ.
Доповідачем виступила заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик.
Вона зазначила, що головна причина чому не діє Центру допомоги учасникам антитерористичної операції – відсутність на цей час його керівного складу та запропонувала надати пропозиції щодо кандидатур керівника та його заступника.
Також Ольга Лішик нагадала, що у квітні 2018 року в м. Рубіжному відкрито обласний Центр відновлювального лікування та реабілітації ветеранів війни на 30 ліжок. Станом на 1 січня 2019 року в умовах стаціонару пройшли медико-психологічну реабілітацію 270 осіб, які мають статус учасника бойових дій.
Разом із цим, реабілітацію можна отримати в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни (м.Циблі) та у санаторіях Солотвино та Ужгорода.
У минулому році санаторно-курортне лікування пройшли 50 учасників бойових дій. З держбюджету витрачено 405,743 тис. гривень. А літнім оздоровленням було охоплено 1150 дітей учасників АТО/ООС, з них 9 – із сімей загиблих.
Наприкінці засідання прийнято рішення створити комісію із нагляду за використанням путівок як для учасників АТО/ООС так й для їх дітей, а також проводити наради щодо проблемних питань учасників АТО за участю міських голів та райдержадміністрацій.