Прес-центр23 квітня 2023, 08:04

Від ворожого вогню знов постраждали села поблизу лінії фронту, в Сєвєродонецьку практично не працює банківська система, продукти місцевих виробників окупанти відмовляються брати на реалізацію

«Минула доба виявилася відносно спокійною. Наступальних дій на Луганщині окупанти не проводили. Проте це не завадило їм обстріляти населені пункти, де ще є мирні жителі. Артилерійський вогонь ворог спрямував на Макіївку, Невське, Білогорівку та Діброву», - зауважив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.
У так званій «лнр» із виникненням довжелезних зимових черг біля відділень та банкоматів пообіцяли поширити їхню мережу. Втім, заява була на місцевому рівні і розрахована виключно на заспокоєння населення. А банківську систему монополював один із російських банків. Звісно, підсанкційний.
Кінець квітня, а проблема залишається не вирішеною. Зокрема, в Сєвєродонецьку на усе місто функціонує лише одне відділення, яке відкрито тільки до обіду. Щодня там збираються черги у сотні людей. А отримують послуги одиниці. У сусідніх населених пунктах ситуація не краща. Аби вирішити свої проблеми, люди змушені їхати до Луганська. Але ж усім містом не вирушиш. Залишається чекати. Біля стін банку.
Продукти місцевих виробників окупанти відмовляються брати на реалізацію. Ще починаючи з 2014 року мережі супермаркетов налагодили вигідні їм зв’язки з постачальниками, встановлюють ціни на власний розсуд. Тому поява нових місцевих виробників у 2022 році виявилася майже нікому не вигідна.
Як приклад, у такій ситуації опинився сирзавод з Марківки. Хоча ціни на марківські сири навіть із накруткою торговельної мережі є нижчими за білоруські та російські. Але це було б вигідно тільки місцевим покупцям, але аж ніяк не бізнесу окупантів. Наразі завод завантажений лише на 40 % потужності.