Прес-центр28 вересня 2016, 11:09

Визначено пріоритети державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства на Луганщині

26 вересня 2016 року за ініціативою радника голови Луганської облдержадміністрації Віталія Кулика в приміщенні «Агенції регіонального розвитку Східного Донбасу» відбулася зустріч громадськості з представниками Департаменту масових комунікацій Луганської ОДА (Олександром Костенко, Андрієм Мітяєвим, Андрієм Зайцевим) щодо підготовки обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства та плану заходів щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 - 2020 роки.

За підсумками зустрічі було погоджено шість пріоритетів обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства:

1. Залучення громадськості області в процеси вироблення політики органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

2. Соціальна згуртованість громад та підтримка программ примирення і постконфліктного миробудівництва.

3. Сприяння процесам децентралізації в частині розвитку місцевої демократії участі.

4. Підтримка інформаційних проектів інститутів громадянського суспільства.

5. Підтримка організаційної спроможності інститутів громадянського суспільства.

6. Підтримка ініціатив громадських організацій в сфері надання соціальних послуг населенню області.

Представники громадськості також підтримали ініціативу радника з питань примирення і соціальної єдності ПРООН (Ганна Борова) щодо необхідності розгляду кращих практик роботи Конкурсів для організацій громадянського суспільства, які фінансуються органами влади з власних бюджетів. В тому числі, як було зазначено на зустрічі, можна розглянути в якості моделі Конкурсу проектів для фінансування з обласного бюджету проектів громадських організацій також й положення про конкурси, яке існує в ПРООН.

Учасники дискусії вирішили, що підготовка проекту обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства буде вестися в режимі відкритості та участі представників інститутів громадянського суспільства.

Підсумки зустрічі вирішили доопрацювати та надати у вигляді колективного листа-звернення щодо цієї ініціативи на ім’я губернатора області та продовжити роботу над документом Програми та Конкурсу, після офіційної резолюції для його виконання Департаменту масових  комунікацій Луганської облдержадміністрації.

Узагальненням пропозицій від громадськості щодо обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства взяв на себе «АРР Східного Донбасу».