Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Початок осені 2016 року став проривним у вирішенні питання підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери та запровадження ЕСКО-механізму у цій сфері.
«Днями підписано перший в Україні енергосервісний договір на впровадження ЕСКО-компанієюзаходів з енергоефективності у бюджетній установі – Осичківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Савранського району Одеської області», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук сьогодні, 7 вересня, в Будинку Уряду, у ході брифінгу «Як провести енергомодернізацію бюджетних установ, не витрачаючи бюджетних коштів?»
«Потенціал скорочення енергоспоживання у бюджетних установах становить 50%. Досягти цього можливо завдяки мультиплікації таких ЕСКО-проектів у всіх об’єктах бюджетної сфери», - наголосив Сергій Савчук.
Голова Агентства пояснив, що сьогодні в країні близько 100 тисяч будівель бюджетних установ побудовано ще за старими радянськими стандартами і потребують комплексної термомодернізації. Це, у свою чергу, вимагає чималих капіталовкладень у розмірі від 4,2 до 8,5 млрд доларів. Місцевим бюджетам це не під силу. Тому оптимальним рішенням є використання ЕСКО-механізму – залучення інвестицій енергосервісних компаній в енергомодернізацію бюджетних установ: утеплення фасадів, підвалів, горищ, заміну вікон, модернізацію освітлення, встановлення лічильників, ІТП тощо.
«ЕСКО-механізм полягає в тому, що енергоефективні заходи в школах, дитсадках, лікарнях та інших закладах впроваджуються інвесторами – енергосервісними компаніями, як українськими, так і іноземними, за власні чи запозичені кошти. Зверніть увагу: додаткові бюджетні кошти не залучаються! Вкладені інвестиції енергосервісна компанія повертає виключно за рахунок зекономлених бюджетною установою витрат на комунальні послуги та енергоносії, – наголосив Голова Держенергоефективності. – Більше того бюджетна установа у майбутньому отримає фінансову вигоду від енергомодернізації за таких механізмом: менше споживатиме енергоресурсів і менше платитиме за комунальні послуги, помешкання стане комфортим і більш сучасним».
Важливо, що ЕСКО-компанія несе фінансові ризики від реалізації такого енергоефективного проекту, бере на себе повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в максимальній економії витрат на житлово-комунальні послуги.
«ЕСКО-механізм - це доступний інструмент залучення інвестицій в енергомодернізацію бюджетних установ, який широко використовується у країнах Європи і вже сьогодні почав діяти в Україні. Необхідно донести переваги його використання до очільників муніципалітетів, бюджетних установ, населення», - зауважив Голова Агентства.
У свою чергу Олександр Хапатнюковський заступник голови Савранської районної державної адміністрації Одеської області розповів більш детально про результати проведення першого в Україні тендеру на закупівлю послуг енергосервісу та підписання першого ЕСКО-договору на енергомодернізацію школи. За його словами, вже цієї осені у школі проведуть роботи з очищення систем опалення. Пізніше заплановано утеплення горищного перекриття. За договором впродовж десяти років компанія зобов’язується забезпечити скорочення енергоспоживання у будівлі на 28%.
Нагадаємо, що, окрім цієї школи, тендери на закупівлю послуг енергосервісу було оголошено у Києві (19 об’єктів), Вінниці (1 об’єкт), Полтавській (2 об’єкти) та Одеській областях (ще 1 об’єкт).
Завдяки зусиллям Держенергоефективності та органів місцевого самоврядування в Україні формується національна база потенційних об’єктів енергосервісу, а також перелік підприємств-виконавців послуг. Обидві бази даних постійно оновлюються на офіційному сайті Агентства: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1
Довідково:
Презентація Голови Держенергоефективності на тему «Механізм енергосервісу для утеплення бюджетних установ»: http://saee.gov.ua/sites/default/files/ESCO.pdf
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249294488&cat_id...