Прес-центр15 лютого 2021, 16:02

Врегульовано процедуру спрямування грантових коштів від KfW на житло для ВПО

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) 15 лютого 2021 року уклали окремий договір фінансування, яким врегульовуються умови та процедура спрямування коштів від Мінреінтеграції до Держмолодьжитло, як виконавця проєкту щодо надання пільгового довгострокового кредиту внутрішньо переміщеним особам на придбання житла.

Так, Кабінет Міністрів України найближчим часом повинен затвердити порядок та механізм використання грантових коштів від німецького державного банку розвитку KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau - Кредитна Установа для Відбудови).

Після цього Мінреінтеграції, німецький державний банк розвитку KfW та Держмолодьжитло повідомлять всі деталі реалізації Проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» та умови отримання кредитів на придбання житла.

Нагадаємо, Верховна Рада 2 грудня 2020 року ратифікувала угоду між Урядом України і Урядом Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW на надання пільгових кредитів для придбання житла внутрішньо переміщеними особами. Дана угода дозволить ВПО отримати пільгові кредити на придбання житла на суму близько приблизно 40 тисяч євро в гривневому еквіваленті строком на 20 років під пільгові умови – 3 % річних.

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій