Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Опитаних 64 % на Сході України вважають, що внутрішньо переміщені особи потребують допомоги та підтримки з боку громад. Такі результати показало опитування, проведене на замовлення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у 12 громадах учасницях проєкту «СПІЛЬНО. Соціальні послуги для сімей у громаді».
Опитування проводилось Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка для оцінки обізнаності про соціальні послуги та рівня соціальної підтримки у громадах.
Результати демонструють, що значна частина населення мало розуміє зміст соціальних послуг. 51 % опитаних хибно вважають, що соціальні послуги – це теж саме, що соціальні виплати і пільги. Кожен шостий вважає, що соціальні служби не повинні втручатися у сімейні справи, кожен сьомий упевнений, що насильство в родині – сімейна справа.
При цьому, велика частка населення виявила готовність допомагати та підтримувати вразливі категорії. 44 % мешканців пілотних громад на Сході України готові долучатися до ініціатив на підтримку людей у складних життєвих обставинах. Такий же відсоток позитивно ставиться до впровадження інклюзивного навчання і вважає, що навчання дітей з інвалідністю у звичайних школах сприятиме об'єднанню людей.
Більше половини мешканців знають, де можна отримати соціальні послуги. Досвід звернень за соціальними послугами має кожна третя опитана родина.
Серед найбільших проблем при зверненні за соціальними послугами опитані вказують великі черги, незручне розташування установ для отримання послуг і бюрократію – довгий перелік документів для отримання послуги. Найчастіше стигму та дискримінацію при зверненні за соціальними послугами відчували особи з сімей, що мають проблеми зі вживанням психоактивних речовин, та особи похилого віку.
Додаткова інформація:
Інформація отримана на основі репрезентативного вибіркового опитування методом «віч-на-віч» інтерв'ю. В опитуванні взяли участь 807 сімей, які проживають у Бахмутській, Миколаївській, Сіверській, Соледарській, Сартанській, Білокуракинській, Біловодській, Троїцькій, Чмирівській, Новопсковській громадах, а також у містах Маріуполь та Дружківка. Похибка вибірки не перевищує 3,54 %.
Проєкт «СПІЛЬНО. Соціальні послуги для сімей у громаді» впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з п’ятьма неурядовими організаціями на чолі з Українською мережею за права дитини за фінансової підтримки Німецького Уряду та Німецького банку розвитку (KfW).
З результатами опитування можна ознайомитися тут