Прес-центр18 липня 2017, 14:07

Конкурс серед медіа

Міжнародна організація «Internews» та ГО «Інтерньюз-Україна»  за підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади оголошують набір на VI хвилю Програми малих грантів. У рамках програми надаються гранти на виробництво матеріалів на тему соціального виміру конфлікту в Україні (життя переселенців, військових, ветеранів АТО та їхніх родин, громад у зоні конфлікту, відновлення інфраструктури та екології тощо). Особливу перевагу матимуть аналітичні матеріали на складні теми (екологічна, гендерна, соціальна аналітика у пов’язаності із конфліктом).

Дедлайн - 20 липня 2017 р.

Головні факти про програму:

За попередній період проекту (з червня 2016 року) підтримано 64 національних та регіональних медіа-платформ, які виробили 246 різноманітних матеріалів.
Відбір проходить на конкурсній основі. Аплікант (ЗМІ чи журналіст) надсилає онлайн-форму заявки з описом ідей, формату, героїв для матеріалу, а також зазначаючи бюджет та період виконання роботи.
Проект триває два роки та фінансується Урядом Канади. Гранти надаються для створення журналістських матеріалів, які стосуються соціального виміру конфлікту в Україні.
Сума гранту за проект (серія матеріалів) може становити до $1000 за умови виконання усіх описаних у заявці умов.
Одна хвиля проекту триває 1,5 місяці. За цей час мають бути вироблені та опубліковані усі матеріали від ЗМІ-аплікантів, які пройдуть відбір. Один журналіст або ЗМІ може подати до відбору до 5-ти матеріалів.
Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти) за критеріями, вказаними нижче.

ХТО МОЖЕ ПОДАВАТИ ЗАЯВКУ?                                                     

Зареєстровані ЗМІ (ТБ, радіо, друковані газети, медіа-платформи), або он-лайн ресурси, блогери, громадські організації з усіх областей України. Одні з головних критеріїв відбору – це наявність медіа-майданчика, який має сталу аудиторію та чітка заявка з описом майбутніх матеріалів.

ТЕМАТИЧНІ КРИТЕРІЇ ДО МАТЕРІАЛІВ

У рамках програми надаються гранти на виробництво матеріалів на тему соціального виміру конфлікту в Україні (життя переселенців, військових, ветеранів АТО та їхніх родин, громад у зоні конфлікту, відновлення інфраструктури та екології тощо). Особливу перевагу матимуть аналітичні матеріали на складні теми (екологічна, гендерна, соціальна аналітика у пов’язаності із конфліктом).

ДЕТАЛЬНІЙ ОПИС ТЕМ, ЯКІ БУДУТЬ ВИСВІТЛЕНІ ЗАЯВНИКАМИ:

Життя ветеранів АТО та їхніх родин після повернення додому;
Історії від першої особи: життя і особливості побуту до і після того початку конфлікту;
Шляхи і способи реінтеграції внутрішньо переміщених осіб та ветеранів у життя громад;
Проблема пошкодження інфраструктури під час конфлікту на Сході та впливу на життя цивільних осіб;
Економіко-соціальні і житлово-комунальні проблеми, з якими зіштовхуються внутрішньо переміщені особи;
Специфічні проблеми жінок та чоловіків, дівчаток та хлопчиків, які виникають через конфлікт;
Вплив конфлікту на навкошлишнє середовище (стан заповідників, проблема замінування, особливість функціонування промисловості під час конфлікту).

Анкета знаходиться за посиланням:  http://bit.ly/smallgrants6wave

Перед поданням заявки, ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть якісніше підійти до виконання: 

http://internews.ua/2017/04/applications-advices

ДЖЕРЕЛО