Архів новин

22 июля 2022

Росія робила все, щоб знищити експортний потенціал України; ми цього не дозволили – звернення Президента Володимира Зеленського

Українці! Українки!

Всі наші захисники й захисниці!

Сьогодні наша держава й увесь цивілізований світ досягли важливої домовленості – є угода, яка дає змогу розблокувати українські порти й відновити український аграрний експорт.

З першого дня повномасштабного вторгнення Росія робила все, щоб не просто закрити для України доступ до моря, а знищити сам потенціал нашого експорту – портову інфраструктуру, нашу залізницю, склади та елеватори. Ми цього не дозволили.

Форум «ТРИ RЕ-: REлокація, REінтеграція, REсоціалізація» об'єднав переселенців Луганщини та владу Хмельниччини

Від початку війни Хмельниччина прихистила 185 тисяч вимушених переселенців. На довгострокове проживання у громадах залишились 43 тисячі людей, в тому числі майже 8,5 тисяч з Луганщини.

Напрямки конструктивної співпраці місцевої влади, переміщених бізнесів та ВПО обговорили учасники Форуму переселенців, який відбувся сьогодні у Хмельницькому за підтримки міжнародного Фонду «Відродження» в рамках програми «Демократична практика».

Форма організації освітнього процесу в школах залежатиме від безпекової ситуації в регіоні

Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки. У громадах, що не демонструватимуть достатній рівень безпеки, освітній процес не розпочнеться в офлайн-форматі.

Крім того, під час сигналу повітряної тривоги діти мають переходити до сховищ, це теж є певною умовою початку освітнього процесу.

Розклад занять і тривалість визначає заклад, форма організації освітнього процесу буде прийматися в кожній громаді окремо.

МОН рекомендує за можливості запровадити змішану форму навчання в школах. Рішення прийматимуть спільно з батьками.

Приватні виші готуються приймати випускників з ТОТ на безкоштовне навчання: опубліковані умови вступу

Перші п’ять приватних вишів опублікували умови для безкоштовного вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій. Це:

У 4,4 мільярда гривень вже оцінені збитки бізнесу Луганщини внаслідок військової агресії рф, – Сергій Гайдай

Відповідну інформацію систематизує обласна військова адміністрація.

Із кінця березня проводиться збір даних відносно шкоди та збитків, завданих суб'єктам підприємницької діяльності області.

Це дозволить швидко розпочати роботу за методиками після їх затвердження Урядом, – упевнений очільник Луганщини Сергій Гайдай.

За розкладом очікується евакуаційний поїзд з Покровська

Безкоштовний евакуаційний поїзд буде подано на станцію у Покровську 22 липня о 16:30.

16:30 – 234/233 Покровськ – Дніпро – Львів

Як повідомили в Укрзалізниці, в розкладі можливі зміни.

Близько 70 тис. тонн зерна нового врожаю росіяни вже відібрали у фермерів Луганщини і вивезли

Через це в аграріїв не залишається врожаю для реалізації та, відповідно, коштів, аби розрахуватися з населенням за паї.

Фермери регіону, навіть за відсутності більшості одиниць техніки, яку росіяни вкрали навесні, липневий врожай зібрали в оптимальні строки.

Так, два найпотужніших підприємства Луганської області – ТОВ СП «Нібулон» та ПрАТ «Агротон» – майже завершили збирання врожаю.

Однак зерно націоналізувало кубанське підприємство.

За оперативними даними, вже вивезено майже 70 тис. тонн зерна нового врожаю.

За тиждень майже 1 800 переселенців з Лисичанська отримали допомогу в гуманітарному штабі в Дніпрі

Упродовж 13-19 липня Центром надання допомоги мешканцям Лисичанської територіальної громади у Дніпрі видані гуманітарні набори 1 783 особам.

Серед них 617 нині проживають у Дніпрі, 461 – у Тернівці, 301 – у Синельниковому, 165 – у Кам’янському, 136 – у Орлівщині, 71 – у Павлограді, 18 – у Булахівці, 14 – у Ковнаківці.   

Крім того, за цей час 135 громадян звернулись із поточними проблемними питаннями. 40 із них отримали консультаційну допомогу, а звернення 95 осіб розглянуті фахівцями структурних підрозділів та відділів Лисичанської міської військової адміністрації.

Виплати переселенцям: до оновленого переліку увійшли 314 територіальних громад

Затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). 

На його основі внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується.

Переглянути новий наказ за посиланням: https://www.minre.gov.ua/doc/doc/89

22 липня 2014 року українські військові звільнили Сєвєродонецьк та Попасну

Героїчна оборона Сєвєродонецька вже увійшла у воєнний літопис України, але місто чекає, щоб наші військові знову написали історію його визволення.

Як тоді, 22 липня 2014 року, коли підрозділи Національної гвардії, ЗСУ та добровольчих батальйонів атакували загони бандформувань з двох боків.

Дві колони сил АТО - одна з боку Старої Краснянки, а друга - Варварівки, увійшли у Сєвєродонецьк.

Місцеві мешканці зустрічали наших армійців із національною символікою й гаслами «Дякуємо!»

Цього ж дня ворог був вигнаний із Попасної.
 

Сергій Гайдай: наші військові відбили атаку ворога з боку нафтопереробного заводу

Росіяни тиснуть майже із кожного захопленого ними населеного пункту на Луганщини.

Протягом 21 липня ними завдано два ракетних та два авіа удари, здійснені п’ять артобстрілів та ще два – із застосуванням мінометів.