Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
В Центрі культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» у місті Рубіжне, 21 березня 2018 року відбувся обласний захід, – тематичний тренінг «Молодь Луганщини проти дискримінації та расизму», присвячений відзначенню Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації.
Відповідний захід проводиться щорічно, на виконання «Регіональної програми розвитку української мови, культури та національної свідомості громадян України на території Луганської області на 2016-2018 роки», затвердженої розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 21.12.2015 № 636, за організаційного сприяння управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації й Луганського обласного центру народної творчості. До участі у тематичному тренінгу цього року були залучені іноземні та українські студенти Луганського державного медичного університету, а також представники національностей та народностей, котрі проживають на підконтрольній українській владі території області.
У ході проведення тренінгу учасники не лише виявили актуальні питання, а й визначили шляхи вирішення проблем міжнаціональної нетерпимості у суспільстві. Усі присутні дійшли висновку, що: расизм, ксенофобія, етнічна дискримінація – це реальна небезпека розвитку людства і тільки ведення активного діалогу між представниками різних народів є необхідним для того, щоб культурне розмаїття стало джерелом і чинником об’єднання та духовного збагачення суспільства
Метою подібних заходів є: виховання шанобливого ставлення у молоді до культурних традицій різних народів, сприяння активній протидії виявам ксенофобії та расової дискримінація, а також створення кращого, безпечного й більш толерантного майбутнього.
Довідково: на підконтрольній українській владі території Луганської області зареєстровано та діє 10 громадських організацій національно-культурного спрямування. Впродовж багатьох років їх представники етнополітичну ситуацію в області оцінюють виключно в якості позитивної.