Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
28 березня 2018 року, на передодні свята Великодня, у світлиці Луганського обласного центру народної творчості пройшов майстер-клас з писанкарства. Для проведення майстер-класу була запрошена народний майстер самодіяльного декоративно-ужиткового мистецтва Луганщини, директор Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Лариса Лисицька (м. Лисичанськ).
Метою заходу було створити спільну атмосферу стародавніх українських традицій, які учасники майстер-класу зможуть внести в свою сім’ю, а також продемонструвати, що українці бережуть свої традиції.
В майстер-класі взяли участь: Ольга Лішик, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери, Вікторія Сидорчук, головний спеціаліст відділу мистецтв культурно-освітньої та організаційно-методичної діяльності управління культури, національностей та релігій ЛОДА, співробітники Луганського обласного центру народної творчості та представники Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.
На початку майстер-класу Лариса Лисицька презентувала свої роботи, які викликали жвавий інтерес та зацікавленість у учасників заходу. В писанках, які вона пише зберігаються традиції написання української писанки. Майстриня розпочала заняття з короткого опису, що символізує писанка для українського народу. Учасники дізнались про те, що писанка не просто розфарбоване яйце, а символ Воскресіння, життя, безсмертя, любові і краси, відродження, добра, щастя, радості. Ознайомились з основними елементами та символами, які найчастіше використовувались нашими предками у писанкарстві. А також мали змогу власноруч виготовити писанку.
Було приємно спостерігати на обличчях учасників майстер-класу зацікавленість і віру в безсмертя українських традицій.
Впродовж майстер-класу панувала гармонійна атмосфера, яку присутні відчували під час всього написання писанок. Всі вони обов’язково принесуть її до своїх домівок та в майбутньому продовжуватимуть неповторні традиції писанкарства.