Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Якщо роботодавець не має можливості подати заяву-розрахунок до Фонду соціального страхування через бойові дії, то працівник може звернутися до будь-якого ФСС для отримання виплат напряму на підставі витягу його е-лікарняного.
Електронні лікарняні продовжують формуватися і в умовах воєнного стану, а Фонд соціального страхування штатно здійснює їх оплату – з початку війни фінансування лікарняних і страхових виплат не призупинялось ні на день.
З травня отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи по вагітності та пологах українці можуть не лише на підставі оригіналу е-лікарняного, але і його витягу – відповідна постанова правління Пенсійного фонду України від 2 травня 2022 року № 4-1 «Про затвердження форми витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності» була зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18 травня 2022 року за № 532/37868.
Витяг з Електронного реєстру листків непрацездатності формується у кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) та не потребує візиту до сервісних центрів. Однак, якщо вам потрібна паперова версія – сервісні центри ПФУ її нададуть. Також витяги е-лікарняних своїх працівників можуть зробити роботодавці.
Витяг можна завантажити у форматі PDF та передати роботодавцю для опрацювання і нарахування допомоги – Фонд соціального страхування України профінансує виплати після отримання від роботодавця заяви-розрахунку. Слідкувати за станом фінансування е-лікарняних працівники можуть онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund (необхідно орієнтуватись на дату прийняття Фондом заяви-розрахунку, саме від неї залежить строк виплати лікарняного).
Підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності визначені статтею 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Їх перелік є вичерпним. Слід мати на увазі, що не сплата роботодавцем страхових внесків за певний період роботи працівника не є підставою для відмови у наданні допомоги, але вплине на її розмір.