Прес-центр30 травня 2022, 11:05

Із багатьох переміщених підприємств Луганщини 25 вже скористалися перевагами державної програми релокації: врятували бізнес і не залишили земляків без роботи, – Сергій Гайдай

Про це очільник області повідомив сьогодні, 30 травня.

«Відповідною програмою вже скористалися 25 підприємств Луганської області. Разом із тим, значну кількість підприємств переміщено до безпечних регіонів країни самостійно. Перевагу вони надають Дніпропетровщині. Там відновили діяльність бізнеси із виробництва хімічної продукції, гірничошахтного обладнання, обслуговування автотранспортних засобів, пошиття одягу, роздрібної торгівлі та громадського харчування», – зазначив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Представники бізнесу, які займаються комп’ютерним програмуванням, розробкою програмного забезпечення, ремонтом оргтехніки, виробництвом спеціальної апаратури перемістили свої виробничі потужності до Закарпатської, Львівської та Тернопільської областей.

У Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях підприємства вже розпочали діяльність з перевезення зернових культур, виробництва устаткування для виготовлення паперу, обробки дерева, виготовлення меблів, – додає Сергій Гайдай.

«Вони не тільки врятували власний бізнес та отримали допомогу від держави, а ще й зберегли робочі місця, допомогли переїхати та облаштуватися трудовим колективам. Тобто, не залишили земляків без роботи», – наголосив він.

Загалом вже понад 600 підприємств, які взяли участь в програмі релокації, завершили переїзд з областей, де тривають бойові дії. 390 з них вже відновили роботу на нових майданчиках у безпечних регіонах України.

Місцева влада допомагає знаходити приміщення для роботи, забезпечити підключення до мереж. Також допомагають знайти житло для працівників і налагоджувати логістичні маршрути.

Співпраця держави та бізнесу не закінчується після переїзду, підприємцям допомагатимуть і надалі – з адаптацією, підбором працівників, налагодженням логістичних маршрутів та пошуком нових ринків збуту, в тому числі за кордоном.

З ініціативи Міністерства економіки та Prozorro.Продажі створена онлайн-платформа для управління процесом релокації, яка розроблена на базі програмних продуктів е-Docs та E-Tender. Вона доступна за посиланням:https://auction.e-tender.ua/#/register.