Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Очільник Луганщини, зокрема, повідомив, що вже ухвалено відповідну постанову Уряду.
Документом визначено порядок реєстрації безробітних, нарахування та виплату допомоги по безробіттю під час війни. Відтак громадяни можуть скласти заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою порталу або застосунку «Дія» та електронних сервісів Державної служби зайнятості.
Тож, українці гарантовано отримають виплати по безробіттю. У областях, де центри зайнятості не можуть забезпечити фінансування допомоги, перерахування коштів буде здійснюватись АТ «Ощадбанк» на банківський рахунок заявника або шляхом переказу через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER».
«Через російське вторгнення багато підприємств призупинили діяльність, майже заморожена промисловість та сфера послуг. Все це спровокувало хвилю безробіття. Для забезпечення роботою усіх, хто хоче працювати, розташовані в більш-менш безпечних регіонах центри зайнятості переведенні в посилений режим аби мати змогу опрацювати звернення людей та запропонувати їм прийнятні варіанти працевлаштування, яких потребує держава в час війни», - зазначив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
Він пояснив, що допомога по безробіттю буде виплачуватися після реєстрації через портал або додаток «Дія» чи електронні сервіси служби зайнятості.
«Це значно спростить процедуру й дозволить охопити державною підтримкою якнайбільше безробітних українців», - пояснив Сергій Гайдай.
Постанова також передбачає припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості в разі його відмови від виконання суспільно-корисних робіт. Тож, не працевлаштовані українці, які отримують державну допомогу, зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування.