Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Робота тренінгу розпочалася за темою «Посилення захисту прав жінок з інвалідністю та зміцнення їхніх можливостей. Включення рекомендацій гендерного аудиту доступності у місцеві програми та бюджети».
До участі у заході долучились представники обласної та місцевої влади, об’єднаних територіальних громад, співробітники закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, також лідери команд з гендерного аудиту доступності області.
Привітала присутніх заступник голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська. Вона зазначила, щоб зробити Луганщину комфортною для людей з інвалідністю не завжди потрібні великі гроші. Перш за все – потрібно розуміти проблеми цієї категорію громадян та залучати їх до розробки проєктів.
«Хочу звернути увагу представників місцевої влади та об’єднаних територіальних громад. У вас є можливість втілювати у життя корисні проєкти для всіх верств населення. Прислухайтесь до людей з інвалідністю, беріть до уваги вже проведені аудити доступності, консультуйтесь з лідерами команд з гендерного аудиту. Вони зробили чималу роботу. Саме від вас залежить комфортне та гідне життя людей з інвалідністю вашого населеного пункту», – сказала Катерина Безгинська.
Основною метою тренінгу є ознайомлення із результатами аудитів доступності, представлення їх та обговорення.
Так, у перший день, 12 листопада учасники занять розглядали аудит доступності, який проведено на шести об’єктах Сєвєродонецька. Аудит визначив архітектурні, інформаційні та комунікаційні перешкоди, які обмежують доступ жінок з інвалідністю до послуг, породжують дискримінацію, відчуження з громади. Учасники тренінгу обговорили шляхи використання рекомендацій гендерного аудиту доступності для включення їх в планування подальшої діяльності.
Спікерами заходу виступили представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю (м. Київ) Лариса Байда та Національний координатор програми «Безбар’єрна Україна» ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», заступник голови Комітету доступності Мінрегіону (м. Львів) Ярослав Грибальський.
Захід триватиме до 14 листопада. Учасники планують розробити план спільних дій щодо вирішення проблемних питань, виявлених під час аудитів у містах та районах, щоб дані рекомендації було враховано до місцевих програм, бюджетів.
Зазначимо, на обласному рівні тренінг підтримано управлінням молоді та спорту Луганської облдержадміністрації, Луганським обласним центром соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, Луганською обласною молодіжною громадською організацією «Асоціація молоді з інвалідністю Східного Донбасу – Схід», Представництвом Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Луганській області. На всеукраїнському – Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.