Прес-центр11 червня 2024, 11:06

Приховати власні злочини – інструкція від окупантів: електропідстанція в Кремінній

Підстанцію ПС 500 кВ «Кремінська» росіяни зруйнували ще навесні 2022 року під час окупації Луганщини. 

Власноруч знеструмили десятки тисяч абонентів, які завдяки цьому новому об’єкту критичної інфраструктури отримували електроенергію з Харківщини. 

Залишки підстанції з понівеченим обладнанням українці побачили у листопаді 2022 року, коли туди змогли потрапити представники Державної екологічної інспекції Луганщини. Тоді вони обчислили шкоду довкіллю, яку завдали росіяни, у розмірі 1,5 млрд гривень. Звісно що, електропідстанція не функціонувала. Як і в подальшому.

Втім, днями росіяни заявили по обстріл цієї території нібито з боку ЗСУ, через що 15,5 тисяч абонентів окупованої Луганщини залишилися без світла. 

При цьому продемонстрували світлину підстанції буцімто у функціонуючому вигляді. З іншим обладнанням і листяним лісом навколо. Хоча загальновідомо, що ПС 500 кВ «Кремінська» розташовувалася посеред густого хвойного лісу, який зараз майже знищений. А живлення до окупації отримувало з Харківщини, як було зазначено раніше, що наразі неможливо.

Незрозумілий і неякісний фейк, розрахований виключно на жертв пропаганди на окупованій території, в яких немає змоги навіть перевірити цю інформацію. Почують про «обстріл з боку ЗСУ» на том і зупиняться. Цим і прикриють відсутність нового будівництва, відновлювальних робіт, а також постійні знеструмлення. Бо самі неспроможні.