Прес-центр1 серпня 2022, 10:08

росія вже зруйнувала в Україні щонайменше 183 релігійні споруди, близько 40 із них – на Луганщині

Починаючи з 24 лютого, щонайменше 183 релігійні споруди у 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали пошкоджень різного ступеню внаслідок збройного нападу російської федерації.

Зруйновано, зокрема, церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України. 

Зі 183 пошкоджених споруд: 5 – мусульманські, 5 – юдейські, решта 173 – християнські.

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (45) та Луганській (40) областях. Після них ‒ Київська (34) та Харківська (25) області.

Так, по вісім релігійних споруд пошкоджено в Сєвєродонецьку та Рубіжному, три – в Лисичанську, дві – в Попасній.

Руйнування різного ступеню зафіксовані також у населених пунктах Щастя, Золоте, Кудряшівка, Варварівка, Троїцьке, Трьохізбенка, Гірське, Комишуваха, Воронове, Борівське, Новодружеськ, Новотошківське, Воєводівка, Миколаївка, Врубівка, Лісова Дача, Сиротине, Михайлівка.

Повний перелік споруд релігійних спільнот України, що зазнали руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення росії, можна переглянути тут:  https://dess.gov.ua/list-russia-ruined-at-least-183-religious-sites/

Моніторинг релігійних споруд, що зазнали пошкоджень, здійснює Державна служба України з етнополітики та свободи совісті у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства. 

Інформацію і світлини ушкодження культових споруд та інші наслідки вторгнення рф до України для релігійних спільнот можна надсилати на електронну скриньку religion@dess.gov.ua.

Контактний номер: +380 97 705 38 57.