Прес-центр12 липня 2022, 10:07

Сергій Гайдай: сім орієнтованих на експорт підприємств Луганщини отримали допомогу від держави та вже відновили виробництво продукції

Перед російським вторгненням свою продукцію за кордон продавали 83 суб’єкти господарської діяльності Луганщини.

Більшість з них були розташовані у «промисловому трикутнику: 35 –  у Сєвєродонецьку, 16 – у Рубіжному та 10 – у Лисичанську.

Ці міста наразі знищені росіянами вщент.

«Ми намагаємось зберегти кожне підприємство, а тим більш експортоорієнтовані. На сьогодні, за програмою релокації,  сім з цих виробництв перереєструвались та здійснюють діяльність в інших регіонах України. Чотири облаштовуються у Києві, ще три – у Рівному, Вінницькій та Івано-Франківській областях. Ми продовжуємо роботу за цим напрямом», – повідомив Сергій Гайдай, начальник обласної військової адміністрації.

Він додав, що лише з 2014 по 2021 роки луганський бізнес втратив більше $ 25 млрд, повоєнні збитки ще підраховуються.

«Після Перемоги буде багато роботи але ми обов’язково все відбудуємо!» – наголосив Сергій Гайдай та нагадав, що Чехія, Фінляндія та Швеція вже готові взяти участь у відновленні Луганщини.

Також слід зазначити, що за вісім років значно змінилась й товарна структура експорту: з продукції машинобудівного комплексу на вироби хімічної та легкої промисловості, папір, картон та продукти рослинного походження.

Водночас вдалося налагодити нові економічні зв’язки: понад 50 % товарів експортувались до країн ЄС. Зокрема, до Польщі, Німеччини та Франції.