Прес-центр6 травня 2023, 08:05

Стельмахівку, Макіївку та Невське обстріляли росіяни, у Старобільську за відсутності паспорту рф виселяють з житла, першу за півроку зарплату бюджетникам в окупованому Лисичанську пообіцяли видати в червні

«Не можна вважати спокійною ситуацію на лінії зіткнення навіть при відсутності наземних наступів росіян, як от минулої доби, – наголосив очільник Луганщини Артем Лисогор. – Кількість артилерійських обстрілів при цьому не зменшується, не припиняються і атаки з повітря. Це наражає на небезпеку цивільне населення. Втім, як тільки з’являється можливість, до людей, що ще вагаються з евакуацією, підвозимо ліки, харчі і обов’язково свіжий хліб. Розвозимо все по домівках».

До речі, на цьому тижні автівка з нашими поліцейськими, вже повертаючись зі звільнених населених пунктів Луганщини, потрапила під ворожий обстріл. На щастя, все обійшлося лише пошкодженням транспортного засобу, – додав начальник Луганської обласної військової адміністрації.

Вогонь з артилерії та мінометів минулої доби росіяни спрямували по Стельмахівці, Макіївці, Невському та Білогорівці.

Українських громадян, які відмовились від отримання російського паспорта, окупанти в Старобільську примусово виселяють із власних осель. Зазвичай, в помешкання приходять не більше двох разів. На третій раз людей і їх речі силоміць викидають на вулицю.

Окупантів не зупиняє навіть той факт, що у помешканні можуть проживати неповнолітні діти. Після виселення такі громадяни потрапляють до фільтраційних пунктів, а їх житло віддають військовослужбовцям рф під заселення.

Жителі Лисичанська, які раніше мріяли працювати на росіян, тепер жаліються на відсутність оплати праці. Чергова обіцянка окупаційної влади – першу зарплату у 2023 році слід очікувати в червні. Серед тих, хто звернувся, і комунальники, і вчителі.

Тим часом, на Луганщину прибуває все більше медичних працівників з рф аби лікувати поранених солдат ворога.

Так, в Хрустальний завітала делегація з башкортостану, а до самого Луганську у шпиталі прибули лікарі з московської області. Їм обіцяють ротацію через місяць, але попередні бригади вже перебувають на ТОТ декілька  місяців без заміни.