Прес-центр1 листопада 2019, 09:11

В Україні завершилось «ЗНО для вчителів»

Результати цього етапу пілотної сертифікації оприлюднять до 21 листопада. Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, упродовж трьох років отримуватимуть 20 % надбавки до посадового окладу. Крім того, проходження сертифікації зараховуватиметься як атестація педагогічного працівника з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої.

У другому етапі пілотної сертифікації – незалежному тестуванні фахових знань та умінь – взяли участь 807 учителів початкових класів.

Попередньо учасники пройшли перший етап сертифікації, під час якого відібрані Державною службою якості освіти експерти вивчали їх практичний досвід роботи. Другий етап проводився у формі тесту, який тривав упродовж трьох годин. Загалом до нього увійшло 100 завдань різного типу, які перевіряли рівень обізнаності в організації навчального процесу, виховання і розвитку учнів, створення інтерактивного освітнього середовища тощо. Максимальна кількість балів, яку можуть набрати учасники – 100.

Вже найближчим часом комісія визначить пороговий бал «склав/не склав» для учасників сертифікації. У ньому враховуватимуться результати вивчення практичного досвіду роботи та незалежного тестування.

Якщо учасник подолав поріг з тестування і не подолав з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити його е-портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником сертифікації.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти