Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Сьогодні, 26 вересня, в Луганській обласній дитячій клінічній лікарні, що розташована у м. Лисичанську, відкрили відділення для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки.
Привітати зі святковою подію прийшли керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, лікарі та медичний персонал всієї лікарні, а також маленькі пацієнти та їх батьки.
Для гостей завідуюча неврологічного відділення Луганської обласній дитячої клінічної лікарні Тетяна Померанцева провела екскурсію.
У новому приміщені знаходяться три бокса, у яких розташовано по п’ять палат. Відділення розгорнуто на 40 ліжок, передбачено сумісне перебування з батьками дітей з порушенням ЦНС та психіки.
Також тут є кімнати для проведення лікувальної фізкультури та масажу, нетрадиційних методів лікування, нейропсихологічних обстежень та логопедичних занять, кімнати для ігрового спілкування дітей різного віку та їдальня з сучасним обладнанням.
Окремо обладнані кабінети для лікарів та медичного персоналу.
У відділенні працюють дитячі лікарі: невролог, психолог, логопед та інші спеціалісти. Середній та молодший медичний персонал відділення нараховує 16 осіб.
Також у складі обласної дитячої поліклініки функціонує кабінет дитячого невролога, який надає консультативну – поліклінічну допомогу дітям з міст та районів Луганської області та проводить відбір хворих для лікування в неврологічному відділенні.
«Реформування системи охорони здоров’я Луганської області знаходиться на особистому контролі голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза, – зазначила заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ольга Рибалко. – На сьогодні на капітальний ремонт неврологічного відділення витрачено більше ніж 4,5 млн грн, а на відновлення обласної дитячої клінічної лікарні в цілому 20 млн грн. Ремонтні заходи ще тривають. Основні джерела фінансування – обласний бюджет та ДФРР».
«Приміщення дуже світле, на 100 % забезпечено м'яким і твердим інвентарем, – розповідає головний лікар Луганської обласної дитячої клінічної лікарні Світлана Ошеко. – Це один із факторів, який впливає на покращення стану маленьких пацієнтів».
Разом з цим відділення повністю забезпечені потреби в медикаментозному лікуванні протисудомними препаратами дітей з епілепсіями та епілептичними синдромами та препаратами для лікування спастичності при дитячому церебральному паралічу відповідно до виконання державних програм (ботокс, диспорт).
Для надання комплексної медичної реабілітації широко застосовується наявні в лікарні апарати кабінету фізіотерапевтичного лікування різних сфер впливу (електро-, звуко-, світло-, магніто-, лазеро- та механотерапії).
Відтепер у новому відділені надаватиметься лікувально-діагностична допомога переважно дітям раннього віку з пре-перинатально зумовленим ураженням центральної та периферичної нервової системи. Проводитиметься кваліфікована діагностики, диференційований комплекс лікування та рання медична реабілітація хворих дітей з іншими ураженнями нервової системи та психіки.