Прес-центр16 липня 2022, 16:07

Юні науковці захистили свої роботи у МАНі

 

У цей непростий для нашої країни час Мала академія наук України зробила майже неможливе. Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт, унікальний флагманський проєкт, відбувся під час воєнного стану. З 10 червня по 10 липня команда Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді, у складі якої 19 вихованців з Рубіжного, Лисичанська та Кремінної, гідно представили свої наукові роботи у фіналі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Закінчилися переживання, виступи, вболівання, позаду заочне оцінювання та академічна доброчесність, постерний захист і наукова конференція.

На церемонії закриття конкурсу з вітаннями до учасників звернулися: Міністр освіти і науки України – Сергій Шкарлет, військовослужбовець 95 окремої бригади, директор Національного центру Мала академія наук України – Оксен Лісовий, заступниця директора Тетяна Пещеріна, президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, керівники організацій, які опікувалися проведенням фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту.

У запеклій боротьбі Луганська область виборола:

І місце – секція «Аерофізика та космічні дослідження» – Кіра Кисельова з проєктом «Дослідження впливу сонячної активності на процеси в атмосфері Землі».

ІІ місце – секція «Українська література» – Владислав Пономарьов з проєктом «Українська експериментальна зорова поезія на шляху до 3Д».

ІІІ місце – секція «Фольклористика» – Марія Кудріна з проєктом «Фольклорні витоки містичної фантастики  «КОБЗАРЯ 2000» братів Капранових як феномена співпраці братів-письменників.

ІІІ місце – секція «Українська мова» – Дар’я Щеглакова  з проєктом «Мовні особливості інформаційних ресурсів Євгена Клопотенка».

ІІІ місце – секція «Кліматологія та метеорологія» – Микита Богачов з проєктом «Вплив кліматичних та метеорологічних факторів на розсіювання промислових викидів у Донецькій області».

ІІІ місце – секція «Охорона довкілля та раціональне природокористування» – Андрій Лобунець з проєктом «Аналіз впливу шахти «КРЕМІННА» на навколишнє природне середовище».

ІІІ місце – секція «Технологічні процеси та перспективні технології» – Аліна Гончарова з проєктом «Дослідження теплофізичних властивостей алюмінію, обробленого іонами титану».

ІІІ місце – секція «Теоретична фізика» – Арсеній Тоцький з проєктом «Дія підльодних вулканів на танення льодовикового покрову Антарктиди та їх вплив на глобальне потепління».

ІІІ місце – секція «Internet-технології та WEB-дизайн» – Артем Ставрополов з проєктом «Розробка сайту «DIAHELP» з допомогою ВЕБ-ФРЕЙМВОРКУ DJANGO».

Ми всі об’єднані навколо єдиної мети – перемоги України. Аби її досягти, кожен і кожна виконує власну важливу роль на своєму місці і команда Луганщини своєю працею довела – Україна має чудове майбутнє. Воно в наших дітях, які скоро стануть його головними творцями!

Ми пишаємося нашими переможцями та учасниками конкурсу, бажаємо їм нових звершень у своїх майбутніх науково-дослідницьких роботах. Бажаємо мудрості, виваженості, завзятості й наполегливості та мирного неба над нашою ненькою Україною.

Радіємо і пишаємось! Цьогорічні нагороди – це наш внесок у перемогу над ворогом!