Прес-центр27 травня 2021, 09:05

Завершується збір заявок для отримання інтернет-субвенції

До 28 травня включно триватиме прийом офіційних заявок від голів громад для участі у проєкті «Інтернет-субвенція». Заповнити заявку можна на порталі «Дія»: https://bit.ly/3hxQgfY.

Під час подання заявок варто звернути увагу на головні критерії відбору — ціну і соціальний ефект. Субвенцію отримає громада на ті села, яким від найменшої суми фінансування буде найбільше користі. Пріоритетність населених пунктів визначатиметься за формулами, що визначені у постанові КМУ, які враховують кількість жителів сіл і кількість об’єктів соціальної інфраструктури (шкіл, дитсадків, ЦНАПів, медзакладів, бібліотек та інших соцоб’єктів).

У проєкті йдеться виключно про оптичні мережі.

У державному бюджеті України на 2021 рік закладені 500 млн гривень на проєкт «Інтернет-субвенція». 

На підготовчому етапі до Мінцифри надійшло 762 заявки. Усі попередньо зареєстровані громади отримують два сповіщення про старт подання офіційних заявок: лист-повідомлення від Мінцифри на електронну пошту, дзвінок на вказаний у попередній заявці номер телефону (автообдзвін здійснить партнерська компанія Binotel).

Під час офіційного подання заявок у Мінцифри очікують ще більше охочих отримати фінансування на інтернетизацію сіл, адже досі оптичні технології недоступні більш як 3 млн українців у 15 тис. сіл.

За матеріалами Урядового порталу