Прес-центр16 cічня 2023, 10:01

Збільшено суму та продовжено дію програми виплат компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішніх переселенців у 2023 році

Урядова програма щодо виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб продовжить діяти у 2023 році.

Рішення Уряду передбачає доповнення механізмів фінансування програми, зокрема, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (в межах фінансових можливостей) та інших джерел, не заборонених законодавством.

Минулого року програмою скористалися понад 10 тисяч підприємців. Вони отримали від держави компенсацію на загальну суму 200 млн гривень за те, що взяли на роботу майже 16,5 тисяч внутрішніх переселенців.

Прогнозні витрати Фонду на 2023 рік складають 308 млн гривень при прогнозному працевлаштуванні 23 тис. осіб.

Нагадаємо, Уряд запровадив програму стимулювання підприємців брати на роботу внутрішніх переселенців в квітні 2022 року. Мета програми - пришвидшити адаптацію людей, що змушені були переїхати з небезпечних регіонів, та підвищити рівень зайнятості серед населення.

За кожного працевлаштованого з числа внутрішньо переміщених осіб держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (6700 грн) впродовж 2 місяців.