Прес-центр11 грудня 2018, 10:12

Міністр Вадим Черниш перевірив стан проведення гуманітарного розмінування Луганщини

Під час робочої поїздки Луганщиною Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш розглянув перспективи проведення гуманітарного розмінування у нашій області.

У Гірському разом із заступником голови облдержадміністрації Юрієм Клименком вони перевірили роботу вибухотехніків ГУ ДСНС у Луганській області, які, у свою чергу, акцентували на необхідності розмінування водоймів Луганщини.

Потім Вадим Черниш і Юрій Клименко разом із представниками Товариства Червоного Хреста України провели відкритий урок в Гірській обласній спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті на тему «Як убезпечити себе від вибухонебезпечних предметів».

За словами високопосадовця, одним із завдань проекту є збір та поширення інформації про небезпечні зони та зони підвищеного ризику.

«Вдячний Вадиму Чернишу за заходи Міністерства щодо координації програм з протимінної діяльності та реалізації проектів з гуманітарного розмінування, які впроваджуються у Попаснянському районі», – зауважив Юрій Клименко.

Він висловив сподівання, що інформаційна кампанія щодо попередження необережного поводження із вибухонебезпечними предметами й надалі буде ефективною: «Спільними зусиллями ми збережемо життя та здоров’я наших людей».

Слід відзначити, що нещодавно Верховна Рада України прийняла Закон «Про протимінну діяльність в Україні». Тож, відтепер це питання повністю унормоване.

Юрій Клименко повідомив, що піротехнічними підрозділами ДСНС України вже очищено 4985,5 га території, виявлено, вилучено та знешкоджено 62744 одиниць вибухонебезпечних предметів. Проте це тільки невелика частина забруднених територій. Попри попередження про мінну небезпеку, мирне населення ще страждає внаслідок необережного поводження з боєприпасами, які «розкидані у «сірій зоні».