Прес-центр16 серпня 2021, 13:08

Сергій Гайдай: вже цьогоріч реалізуємо електрифікацію ділянки тролейбусного сполучення між Сєвєродонецьком та Лисичанськом

Про це очільник області повідомив під час пресконференції сьогодні, 16 серпня, в Сєвєродонецьку.

Нове тролейбусне сполучення, будівництво доріг, надійність електропідстанції в Кремінній – відповіді на ці та інші питання Сергій Гайдай надав журналістам регіональних та загальнонаціональних ЗМІ.

Він акцентував, що упродовж 2022-2023 років будуть відремонтовані усі державні дороги Луганщини. Крім того, за рахунок коштів обласного дорожнього фонду триває відновлення доріг місцевого значення.

«Завдяки своєчасним та якісним ремонтам держава надасть нам додаткові кошти. А саме, у вересні отримаємо на відбудову доріг від 150 до 200 млн гривень. Зокрема, розпочнемо ремонт автошляху в Лисичанську до колишнього заводу гумово-технічних виробів. Можливо, вже в цьому році на цій дорозі влаштуємо вирівнюючий шар. Також відновимо 163 км доріг за міжнародні кошти», – зауважив голова обласної держадміністрації Сергій Гайдай.

Комусь здавалося нереальним, але розпочалася реалізація проєкту тролейбусного сполучення між Сєвєродонецьком, Лисичанськом та Рубіжним.

«Зокрема, вже відбувся тендер на закупівлю трьох тролейбусів з можливістю автономного ходу до 30 км та тендер на початок робіт на ділянці між Сєвєродонецьком та залізничним вокзалом в Лисичанську. До кінця цього року він буде реалізований. До речі, перший тролейбус доставлять в область вже через тиждень», – наголосив Сергій Гайдай.

Загалом буде прокладено 87 км нових ліній та придбано 50 сучасних тролейбусів. Вартість проєкту – 859 млн гривень.

Також вже завершені всі етапи погодження проєкту реконструкції Попаснянського водоканалу. Кредит на 70 мільйонів євро наданий Україні французами та розрахований на 40 років, перші 10 з яких – пільгові.

Крім того, в роботі документи щодо будівництва залізничної колії, що з’єднає декілька районів Луганщини зі всеукраїнською мережею. Його орієнтовна вартість – 100 мільйонів євро.

Ще один проєкт, який стосується залізниці, це електрифікація напрямку, що дозволить скоротити подорож до Києва з 12 до 8 годин. За планом, роботи розпочнуться в наступному році.

Сергій Гайдай додав, що завдяки будівництву електропідстанції в Кремінній, яке завершено рік тому, Луганщина перестала бути так званим енергетичним островом: «Уже більше року в області стабілізувалося електропостачання. Коли сталися певні проблеми на Луганській ТЕС, що у місті Щастя, кремінська підстанція витримала усі додаткові навантаження!»