Прес-центр17 травня 2019, 15:05

У Луганській та Донецькій областях проведено перший в Україні фестиваль-конкурс сімейних пар з інвалідністю «Світ без обмежень»

З 12 по 16 травня в Луганській та Донецькій областях проведено перший в Україні фестиваль-конкурс «Світ без обмежень» серед сімейних пар із числа людей з інвалідністю.

Його учасниками стали сім сімейних пар із Луганської, Донецької, Миколаївської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Житомирської областей.

Захід приурочено до Міжнародного дня сім'ї, Дня Європи й виконанню Глобальних цілей сталого розвитку «Мир та справедливість», «Ґендерна рівність», «Зменшення нерівності».

Перші три дні фестивалю проведено в місті Краматорську на базі Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас».

Учасники змагалися за перемогу номінаціях: «Національна самобутність», «Спікерська майстерність», «Креативність», «Кращій амбасадор», «Спортивні змагання», «Прикладне мистецтво», «Хореографія», «Глядацькі симпатії» та «Бізнес/brаnd.lg.ua».

У рамках фестивалю-конкурсу в містах Краматорськ та Сєвєродонецьк проведено два засідання «круглого столу» щодо інклюзії у різних сферах життя.

16 травня в Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі відбувся заключний гала-концерт фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень».

До підбиття підсумків інноваційного заходу долучилися виконуючий обов’язки голови Луганської облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь, заступник Міністра закордонних справ України Єгор Божок, лідери думок та члени громадських організацій Луганської та Донецької областей, благодійних фондів, територіальних громад, міжнародні партнери, що беруть активну участь у розвитку інклюзивної складової громадянського суспільства і прагнуть просувати відповідні реформи.

Сімейні пари власним прикладом довели, що для їх щастя немає перешкод та обмежень. Усі учасники отримали цінні подарунки та призи, одним із яких є реабілітація в місті Одеса у червні поточного року.

Фестиваль організовано з ініціативи Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Луганської асоціації організацій осіб з інвалідністю, громадської організації «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» за підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру.