Прес-центр14 грудня 2018, 08:12

У всіх спортивних закладах обов’язково має бути облаштовано безбар’єрний простір

У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» містяться обов’язкові вимоги щодо облаштування безбар’єрного простору ззовні та всередині громадських спортивних закладів.

Згідно з ДБН, у всіх спортивних закладах обов’язково мають бути влаштовані:

- безпечні пандуси, спеціальні підйомники та інші засоби доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;

- тактильна підлогова плитка, інформаційні таблички та позначення шрифтом Брайля, інші візуальні елементи і аудіопокажчики для людей з порушеннями зору;

- дублювання важливої звукової інформації текстами, організація сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.

Крім того, у приміщеннях роздягалень для людей з інвалідністю слід передбачати індивідуальні шафи для одягу висотою не більше 1,7 м та індивідуальні кабіни площею не менше 4 кв. м із розрахунку по одній кабіні на 3-х осіб, які одночасно користуються візками і займаються. Також мають бути забезпечені лави довжиною від 3 м, шириною від 0,7 м і висотою до 0,5 м і вільний простір для проїзду навколо них.

Також у приміщеннях спортивних закладів мають бути обов’язково забезпечені універсальні туалетні кабіни шириною від 1,65 м та глибиною від 1,8 м, а також душові кабіни розміром 1,5 м на 0,9 м з відкидним кріслом на висоті 0,45 м та простором перед нею для маневрування візка.

Нові ДБН вже затверджені та найближчим часом будуть опубліковані та вступлять в дію орієнтовно навесні наступного року.