Прес-центр16 квітня 2022, 12:04

Захист бізнесу: хто не сплачуватиме ЄСВ

Із 1 березня 2022 року до припинення воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після такого припинення, ФОПи, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства мають право не сплачувати єдиний внесок за себе.

На період мобілізації роботодавці – платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування, ФОПи, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

Штрафи та пеня за порушення у зв’язку зі сплатою єдиного внеску не застосовуються протягом дії воєнного стану та трьох місяців після його припинення.

Відповідний перелік визначений Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-ІХ.