Прес-центр18 вересня 2020, 13:09

Це найкращий апарат на Луганщині, – Сергій Гайдай про новий комп’ютерний томограф

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай відвідав нове відділення комп’ютерної томографії Луганської обласної клінічної лікарні.

Там він ознайомився з роботою лікувально-діагностичного закладу та оглянув новий апарат КТ «General Electric Healthcare Japan Corporation». Очільник області був приємно вражений функціональними можливостями томографа експертного класу. Лікарі розповіли, що апарат може робити 128 зрізів та максимально точно відображати усі проблемні ділянки у тілі хворого. Вони повідомили присутнім, що сама процедура сканування деяких внутрішніх органів, наприклад легень, може займати декілька секунд.

Відповідаючи на питання журналістів щодо вартості апарату комп’ютерної томографії, Сергій Гайдай сказав: «Цей апарат придбаний за майже 25 млн грн за рахунок обласного бюджету. Аналогів йому в області поки що нема. Згоден із думкою лікарів, що понад половину випадків успішного лікування хворого залежить від якісного та оперативного діагностування. Цей томограф є підтвердженням вислову, що якісне дешевим не буває». На питання щодо подальших планів обласної влади у сфері охорони здоров’я Луганщини він розповів про угоду з австрійськими партнерами, яку нещодавно було затверджено у присутності Президента України Володимира Зеленського у Відні. Договір стосується допомоги Австрії у будівництві Луганської обласної клінічної лікарні. Проте очільник області сказав, що про деталі угоди він розповість трохи пізніше.