Прес-центр4 червня 2021, 14:06

На Луганщині з 1 квітня провели перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

Щороку з 1 квітня, без додаткового звернення особи, органи Пенсійного фонду України проводять перерахунок пенсії тим громадянам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення відповідного перерахунку на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

У зв’язку з набуттям чинності з 1 січня 2021 року змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і Податкового кодексу України, подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб відбувається щоквартально (раніше звітність надавалась щомісячно).

Строки подання такої звітності (податкового розрахунку) встановлено Податковим кодексом України – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, Тобто, податковий розрахунок за І квартал 2021 року надавався у період з 1 квітня по 10 травня 2021 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій працюючим особам визначено частиною 4 статті 42 зазначеного Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Якщо працюючі пенсіонери після призначення чи після попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менш як 24 місяці страхового стажу, проводиться перерахунок пенсії з додаванням відпрацьованого страхового стажу незалежно від перерв у роботі із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія, або із заробітної плати за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

За бажанням пенсіонера та в разі доцільності, до зазначеного періоду заробітної плати може бути враховано заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

У разі якщо застрахована особа після призначення чи після попереднього перерахунку пенсії відпрацювала менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення або попереднього перерахунку пенсії з урахуванням відпрацьованого страхового стажу та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Враховуючи це, перерахунок пенсії 10 825 працюючим пенсіонерам Луганської області з 1 квітня 2021 року  було проведено в червні 2021 року без особистого звернення осіб після надходження звітів страхувальників за І квартал 2021 року. Середній розмір підвищення склав 98,07 грн. У червні,  крім перерахованої пенсії, буде виплачено доплату за квітень та травень 2021 року.

У разі набуття вищезазначених умов щодо страхового стажу після 1 квітня 2021 року, працюючі пенсіонери можуть особисто звернутись з відповідною заявою на перерахунок пенсії до органів Фонду і не чекати наступного автоматичного перерахунку.

Звертаємо увагу – пенсіонерам, які продовжували працювати та набули стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, а саме: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років, за особистою заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення чи після переднього перерахунку пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.