Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Про це під час апаратної наради доповів начальник управління праці та зайнятості населення Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Євген Жданов.
Він зазначив, що мета аналізу – отримання найбільш реальних показників, визначення на підконтрольній українській владі території області долі незайнятої частини населення у контексті працевлаштування.
Під час проведення дослідження визначено чотири категорії населення: працююче – 153,2 тисяч осіб (у тому числі штатні працівники, фізичні особи-підприємці, робота на умовах цивільно-правового договору); непрацеспроможне – 253,7 тисяч осіб (у тому числі пенсіонери, діти, студенти, деякі отримувачі соціальної допомоги); зареєстровані безробітні – 8,2 тисяч осіб; група ризику – 308,3 тисяч осіб.
За словами спікера, саме остання категорія сьогодні потребує пильної уваги органів влади.
Ця група складається, в першу чергу, з нелегально зайнятих осіб та трудових мігрантів. У меншій мірі – осіб, які зайняті виключно власними домогосподарствами.
Представники цієї групи ніде не обліковані та не отримують будь-яких доходів офіційно.
За результатами проведеного аналізу зроблено наступні висновки. Так, більше третини населення області за віком, здоров’ям або іншою підставою працювати не можуть; тільки кожна п’ята особа є офіційно зайнятою та сплачує податки на доходи фізичних осіб; кількість штатних працівників протягом 2018 року збільшилася на 6,5%; кількість працюючих пенсіонерів зменшилася з 42 % від загальної кількості працівників до 40 %; група ризику складає 43 %.
Визначено, що протягом минулого року збільшилася кількість працівників у державному управлінні, обороні, соціальному страхуванні, а також в сільському господарстві.
Найбільш незатребуваними на ринку праці за освітою є безробітні з професійно-технічною освітою (42 %).
Євген Жданов зауважив, що системне прогнозування потреб економіки у фахівцях і робітничих кадрах зменшить рівень безробіття, а розуміння реальної проблеми тіньової зайнятості та трудової міграції може сприяти якості планів реалізації економічного розвитку окремого міста чи району.