Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Перший на Луганщині притулок для жінок із дітьми, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, відкрито у місті Рубіжне 16 вересня.
Притулок створено у рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» Фонду ООН у галузі народонаселення у співпраці із Рубіжанською міською радою.
У відкритті притулку взяли участь заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська, секретар Рубіжанської міської ради Анатолій Бусєнков, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль.
«Притулок для жінок із дітьми – це не просто комплекс соціальних, юридичних, інформаційних та інших видів послуг. Для кожної жінки із дитиною, яка потрапила у ситуацію насильства, це ще й надія на майбутнє, в якому немає місця такому ганебному явищу як домашнє насильство», – зазначила Катерина Безгинська.
Вона розповіла, що у 2015 році Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні одним із перших простягнув руку допомоги Луганській облдержадміністрації та місцевим органам влади щодо роботи у такій серйозній сфері – запобігання та протидія насильству. І по сьогоднішній день Фонд залишається одним із основних партнерів облдержадміністрації у цьому напрямку.
Секретар Рубіжанської міської ради Анатолій Бусєнков наголосив, що домашнє насильство – це щоденний злочин, подолати який можна лише спільними зусиллями та висловив щиру подяку Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за створення безпечного середовища для жінок міста.
Спеціалізований притулок для жінок, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, створений як структурний підрозділ Рубіжанського міського центру соціальних служб. Згідно з вимогами чинного законодавства його адреса є конфіденційною. Притулок розрахований на перебування 15 жінок, у тому числі, жінок із дітьми. Фахівцями будуть надаватися комплекс психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг. Перебування у притулку постраждалих від насильства є безкоштовним та може тривати до 90 днів. Притулок є доступним для перебування мешканок міста Рубіжне, у тому числі для жінок з інвалідністю.
Проведення ремонтних робіт приміщення, його облаштування, навчання фахівців проведено за рахунок Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні у співпраці із Рубіжанською міською радою. Наразі фінансування притулку здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.
Після відкриття притулку в міській раді відбулося засідання «круглого столу» за участю суб’єктів міжвідомчої взаємодії, які працюють у сфері надання допомоги постраждалим від насильства, щодо обговорення подальшої співпраці.