Прес-центр1 червня 2021, 11:06

В аеропорту «Бориспіль» за участю першої леді Олени Зеленської відбулася зустріч-діалог щодо розвитку безбар’єрної інфраструктури

Напередодні Дня захисту дітей перша леді України Олена Зеленська спільно з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим та родинами з дітьми провели аудит Міжнародного аеропорту «Бориспіль» на безбар’єрність.

Метою цього візиту була оцінка доступності інфраструктури та послуг аеропорту для різних категорій громадян, зокрема для родин з маленькими дітьми та людей, які мають фізичні чи ментальні порушення.

«Міжнародний аеропорт «Бориспіль» – це головні повітряні ворота країни. І саме вони мають стати прикладом безбар’єрності. Я хочу, щоб на державному рівні був розроблений єдиний стандарт безбар’єрного підходу для аеропортів, залізничних та автобусних вокзалів», – зазначила Олена Зеленська.

Учасники аудиту летовища оглянули кімнати для батьків з дітьми, зону очікування для дітей, які подорожують без супроводу батьків, місце проходження прикордонного контролю, вбиральні та дитячий майданчик.

В інспекції взяли участь родини, які виховують дітей з різними порушеннями розвитку. Їхні рекомендації допомогли отримати всебічну оцінку облаштування безбар'єрного, дружнього до дітей і людей з інвалідністю простору в аеропорту «Бориспіль».

Завдяки міжнародній експертизі ЮНІСЕФ отримано фахові консультації та доступ до найкращих практик, які будуть використані в розбудові безбар’єрної інфраструктури в Україні.

«Створення безбар’єрного середовища допомагає реалізувати право кожної дитини на рівні можливості, закладене в Конвенції ООН про права дитини. Ми сподіваємося, що безбар’єрні аеропорти стануть прикладом створення доступних для кожного громадських просторів в Україні, зокрема інфраструктурних об’єктів – метрополітену, залізничних та автобусних вокзалів, пунктів перетину», – зазначила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер.

Після завершення аудиту відбулася зустріч у форматі діалогу. Учасники дали свої коментарі щодо покращення інфраструктури з урахуванням необхідних послуг та сервісів для дітей з різними формами інвалідності. Також були визначені перешкоди на шляху в аеропорту від моменту, коли пасажири потрапляють у нього, до зони очікування посадки на літак. Зокрема, були озвучені такі рекомендації:

- покращити інформування щодо наявних можливостей для батьків з дітьми як на сайті аеропорту, так і на його території;
- додати структуровану навігацію маршрутів аеропортом;
- надати право пріоритетного проходження митного та паспортного контролю батькам з дітьми; 
- облаштувати інфраструктуру з урахуванням потреб людей з різними формами фізичної чи ментальної інвалідності;
- облаштувати кімнату для грудного годування.

На основі отриманих коментарів від учасників разом з командою ЮНІСЕФ будуть розроблені відповідні рекомендації, що мають впроваджуватися в аеропортах країни з допомогою Міністерства інфраструктури.

«Якісна інфраструктура неможлива без забезпечення базових потреб усіх користувачів. Аеропорт «Бориспіль» як головний аеропорт країни став пілотним проектом, у якому ми хочемо створити безбар’єрне, комфортне для всіх середовище. Надалі ми прагнемо поширити ці принципи на інші об’єкти інфраструктури», – розповів міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Розбудова безбар’єрних інфраструктурних об’єктів є одним із напрямків Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка розроблена в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

https://www.president.gov.ua/news/v-aeroportu-borispil-za-uchastyu-persh...