Прес-центр28 липня 2020, 14:07

На Луганщині ЮНІСЕФ презентував план роботи на 2020–2021 роки

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай зустрівся із заступницею голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лорою Білл.

Головною темою зустрічі стало обговореннядіяльності ЮНІСЕФ на сході України в 2020–2021 роках.

На початку заходу очільник Луганщини наголосив: «З боку обласної влади, Фонд може розраховувати на усебічну підтримку гуманітарної місії, а також ми готові дослухатися до пропозицій та рекомендацій представників міжнародної партнерської організації».

За словами гості, у 2020 році ЮНІСЕФ уже зібрав 7,0  млн з 7,8 млн доларів США, запланованих для реагування на наслідки пандемії COVID-19 на сході України.  Зокрема, до цієї  суми включені 4,7 млн доларів США за рахунок  19,0 мільйонів, призначених для покриття гуманітарних потреб постраждалих від конфлікту сімей, а також програм з відновлення та розвитку, впроваджуваних у Луганській і Донецькій  областях.

 

ЮНІСЕФ надає психологічну підтримку сотням тисяч дітей, молодих людей та їхнім родинам на сході України, а також проводить навчання щодо мінної безпеки й запобігання насильству. Окрім того, ЮНІСЕФ допомагає ремонтувати пошкоджені школи та дитячі садки, поставляє життєво необхідну воду та гігієнічні засоби, а також здійснює ремонт об’єктів водопостачання.

У відповідь на наслідки пандемії COVID-19 ЮНІСЕФ мав змогу терміново закупити медичні, захисні та гігієнічні засоби для лікарень на сході України, — зазначила Лора Білл, заступниця голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. —Координація з місцевою владою є ключовою умовою, оскільки ЮНІСЕФ допомагає уряду розв'язувати нагальні питання, які стосуються дітей».

План роботи ЮНІСЕФ на 2020–2021 роки включає зусилля з покращення доступу до соціальних послуг для вразливих сімей із дітьми та сімей із дітьми з інвалідністю, забезпечення доступу до сімейного піклування для дітей, які залишилися без батьківської опіки та мають ризики інституціоналізації.

ЮНІСЕФ продовжує працювати над підвищенням спроможності органів місцевої влади реалізовувати дружню до дитини бюджетну політику, вибудовувати систему правосуддя, дружню до дитини, створювати інклюзивне, безнасильницьке освітнє середовище для всіх.

ЮНІСЕФ надалі забезпечуватиме безперебійне водопостачання та водовідведення, підтримуючи публічні підприємства сфери централізованого водопостачання та громади у постраждалих від конфлікту регіонах, у тому числі, для розв’язання екологічних проблем, сталого управління водними ресурсами та відходами у районах, найсильніше зачеплених конфліктом.

Цього року робота ЮНІСЕФ на сході України ще більше активізувалася у зв'язку з пандемією COVID-19. Діяльність Дитячого фонду ООН тут спрямована, зокрема, на покращення якості послуг ланки первинної медицини, навчання медичного персоналу, а також на забезпечення лікарів медичними засобами та обладнанням.