Прес-центр7 липня 2020, 16:07

Підприємниця з Кремінної об’єднала молодь міста заради змін

Олеся Ізуіта з Кремінної за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» відкрила дитячий розважальний центр, який став улюбленим місцем дозвілля, проведення дитячих свят, днів народження.
На його базі вона також заснувала хаб для молоді. Влітку він розпочав свою роботу.

«До дитячого центру стали приходити підлітки. Вони збиралися біля входу. Так у моєму центрі для дітей з’явилося місце для молоді, де вони могли б збиратися, генерувати ідеї», – розповіла підприємниця Олеся Ізуіта.
Нещодавно вона заснувала громадську організацію «Чарівний пендель», до неї увійшли 27 підлітків 15-21 років. Наразі вони реалізують проєкт «Кремінна – найчистіше місто Луганської області».

«У наш перший суботник ми назбирали десятки мішків сміття. Нажаль, деяким місцевим жителям байдуже в якому середовищі вони живуть та що бруд навколо. Ми з дітьми вирішили змінити цю ситуацію і власним прикладом заохотити людей жити у чистому місті. Такі прибирання будемо проводити щотижня. Наша мета – знищити усі смітники у Кремінній. Будемо вдячні за допомогу», – розповіла Олеся Ізуіта.

Цими вихідними у Кремінній молоді люди разом з представниками міської влади прибирали узбережжя річки Красна. До цього вони вже провели кілька суботників, розчищаючи міський парк.

Студентка Єлизавета Білоконь зауважує: «Я вирішила долучитися до команди, яку збирала Олеся. Якщо молоді люди можуть щось змінити навокло, наш приклад побачать дорослі і теж долучаться. У неділю ми прибирали сміття біля річки Красна. Нам допомагали відпочивальники, прийшли співробітники з міської ради. Ми продовжимо цю роботу, адже хочемо жити у чистому місті».

Зараз Єлизавета і команда молодих людей навчаються онлайн у таборі «БУРLAB» соціальному підприємництву. У серпні поїдуть до цього табору у Карпатах. Написали проєкт на подрібнювач пластику, щоб переробляти сміття і заробити гроші на свої ініціативи.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей». Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, які мають покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.