Прес-центр27 березня 2024, 11:03

Прозорість та підзвітність: держслужбовці вивчали особливості проведення державних закупівель під час воєнного стану

Підвищення довіри громадян до влади через відкритість державних послуг та боротьба з корупцією у ключових функціях держаного управління – мета ініціативи Президента України «Прозорість та підзвітність». 

Держслужбовці Луганської ОВА вивчали організацію та планування закупівельної діяльності, особливості та оскарження процедур відкритих торгів, укладання тендерних договорів, а головне – питання державного фінансового контролю та відповідальність за порушення чинного антикорупційного законодавства під час закупівель в рамках тренінгу «Публічні закупівлі: новації та особливості проведення під час воєнного стану».

Окремо було обговорено реформування системи публічних закупівель у 2024-2026 роках. Разом із представниками органів влади профстандарт «Фахівець з публічних закупівель» засвоювали громадські активісти.

Учасниками заходу, який провели досвідчені тренерки Програми розвитку ООН Юлія Грига та Ольга Нос, стали як уповноважені особи з великим досвідом, так і початківці. 

Тож значна увага була приділена практичним аспектам проведення торгів: укладанню договорів про закупівлю, зміненню ціни товару, оприлюдненню звітів про виконання договорів тощо.

Захід організовано за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Уряду Швеції.