Прес-центр21 липня 2020, 14:07

Розгорнута робота освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» у Луганській області

Станом на 20 липня 2020 року до освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», розміщених у закладах освіти області, за консультацією звернулися 493 особи.

Направлено для проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації до школи з метою отримання документа державного зразка про базову та повну загальну середню освіту 7 абітурієнтів;

Подали документи для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти із тимчасовою довідкою 7 абітурієнтів;

Подали документи для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти із документом державного зразка (за вступними іспитами) 19 абітурієнтів.

Слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про вищу освіту» для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, які отримали документ про повну загальну середню освіту, прийом на навчання до закладів вищої освіти здійснюється у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти України.

Тож зміни, внесені до закону в липні 2020 року, розширюють права вступу дітей та молоді з тимчасово окупованих територій Донбасу та території населених пунктів на лінії зіткнення: тепер вони зможуть вступити у будь-який заклад вищої освіти за окремою квотою, встановленою Міністерством освіти і науки України. Раніше така квота діяла лише для вступу з Криму через освітні центри «Крим-Україна».

Нагадуємо, що інформацію про роботу освітніх центрів у закладах освіти області та покрокову інструкцію для вступників з тимчасово окупованих територій можна завантажити з офіційного сайту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за посиланням http://oblosvita-lg.gov.ua/для-жителів-донбасу-і-криму-2/

Всі українські випускники, незалежно від місця навчання, мають рівні права на здобуття освіти. Учнів з тимчасово окупованих територій та територій проведення Операції об’єднаних сил чекають в освітніх центрах «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»!